Hodowco królików podnieś swoje kwalifikacje

lut 22, 2016 | Aktualności

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia z zakresu hodowli i oceny fenotypu królików rasowych. Cykl szkoleń obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, które odbędą się w PODR w Szepietowie. Pierwsze szkolenie już 16-17 kwietnia 2016 r. w czasie trwanie Wiosennych Targów Ogrodniczych i Targów Pszczelarskich, drugie jesienią 8-9 października 2016 r. podczas Targów Ogrodniczych „Jesień w sadzie i Ogrodzie”.

Szkolenia organizowane są przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie we współpracy z Krajowym Centrum Hodowli Zwierząt oraz Podlaskim Związkiem Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

W szkoleniach może wziąć udział każdy miłośnik królików i zainteresowany hodowlą tych zwierząt. Podczas zajęć zostaną szczegółowo omówione zagadnienia związane z żywieniem królików, użytkowaniem rozpłodowym, ochroną zdrowia i profilaktyką chorób. Po części teoretycznej odbędą się również zajęcia praktyczne z oceny fenotypowej królików rasowych i przygotowania królików do wystawy.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne przeprowadzą znakomici specjaliści prof. dr hab. Paweł Bielański – Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy, dr Grzegorz Otulakowski – Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt, mgr Tadeusz Kwiatkowski – Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt.

Uczestnicy dwóch szkoleń otrzymają certyfikat. Dodatkowo 9 października 2016 r. będą mieli możliwość zdania egzaminu z praktycznej oceny królików i podwyższenia kwalifikacji.

Dodatkowo w kwietniu w czasie trwania targów Wiosennych Targów Ogrodniczych i Targów Pszczelarskich przewidziany jest pokaz królików rasowych i drobiu ozdobnego na ringu. Po raz pierwszy zostanie przeprowadzony „Konkurs Belga” (Regulamin konkursu). Będzie to mini wystawa, na której zostaną zaprezentowane króliki rasy Belgijski Olbrzym w różnych odmianach barwnych. Swoje „Belgii” do konkursu może zgłosić każdy hodowca królików Belgijski Olbrzym, legitymujący się przynależnością związkową. Bezwzględnym warunkiem dopuszczeniem zwierząt do udziału w konkursie jest ich status zdrowotny, króliki muszą być zdrowe i prawidłowo oznakowane.

Szczegółowe informacje dostępne na www.pzhkr.pl oraz pod numerem tel. 501 516 513.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Istnieje możliwość rezerwacji wyżywienia i noclegu na koszt uczestnika w Ośrodku Szkoleniowym PODR w Szepietowie tel. 86 275 89 39.

Oliwia Pawłowska

Odsłony : 475
Skip to content