Przeczytaj listopadowe „Wiadomości Rolnicze”

lis 7, 2015 | Aktualności

W listopadowym numerze szczególnie polecamy artykuły dotyczące PROW 2014-2020. Warto przeczytać jak podlascy rolnicy zamierzają wykorzystać pieniądze z działania „Premie dla młodych rolników” lub na modernizację gospodarstwa i jakie trzeba spełnić warunki, aby otrzymać wsparcie.wr 11 2015.okl

Za nami trudny okres zbiorów, a to za sprawą suszy, która wpłynęła na tegoroczne plony, m.in. ziemniaków. O swoich doświadczeniach w uprawie, w sytuacji niedoboru wody, mówią rolnicy. Warto skorzystać z ich porad, ale także z zaleceń  doradców z PODR w Szepietowie, którzy  podpowiadają, jak stosując zabiegi agrotechniczne można zatrzymać wodę na polu i jak zaradzić niedoborom pasz w gospodarstwie.

W listopadowych „Wiadomościach Rolniczych” przeczytacie także o wyróżnieniu jakie otrzymało nasze pismo w ogólnopolskim konkursie na najlepsze wydawnictwo periodyczne ośrodków doradztwa rolniczego. Przedstawiamy zwycięzców krajowego konkursu ekologicznego. Informujemy o ostatnich wydarzeniach i inicjatywach, np. o powstaniu biura Sieci Innowacji Rolniczych w Ośrodku w Szepietowie,  o konferencji dotyczącej współczesnych rozwiązań technologicznych w budynkach inwentarskich, która cieszyła się dużym zainteresowaniem rolników, zwłaszcza tych, którzy planują budowę, modernizację lub wyposażenie budynków inwentarskich ze wsparciem  unijnym.

Zachęcamy do kontaktu z redakcją

Pszcie, pytajcie, podpowiadajcie tematy, o których chcielibyście przeczytać, zamieszczajcie ogłoszenia. Podzielcie się przepisem kulinarnym – może takim, który będzie odpowiedni na świąteczny stół? Najciekawsze przepisy i fotografie potraw opublikujemy na łamach naszego pisma.

Do waszej dyspozycji są e-mail redakcja.wr@odr-szepietowo.pl i tel. 86 2758906.

Czekamy na Wasze propozycje.

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Odsłony : 283
Skip to content