Przeczytaj październikowe Wiadomości Rolnicze

paź 3, 2015 | Aktualności

W najnowszym numerze Wiadomości Rolniczych szczególnie polecamy tekst dotyczący modernizacji gospodarstw rolnych i arytkuły o tematyce ogrodniczej i leśnej.

wr 10 2015 okl

Wydanie październikowe naszego pisma poświęcone jest tematyce leśnej i ogrodniczej. A wszystko z powodu organizowanych przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie Jesiennych Targów Ogrodniczych „Jesień w Sadzie i Ogrodzie” i Targów Leśnych „Las i My. Jeśli tematyka leśna to i na naszym stole nie może zabraknąć darów lasów. Proponujemy sprawdzone dania z dziczyzny a także powrót do skarbów kuchni staropolskiej, w której gościły m.in. potrawy z dodatkiem borówki brusznicy.

Pamiętajcie, że wnioski o przyznanie wsparcia na operacje „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” finansowanego z budżetu PROW na lata 2014-2020 w obszarach rozwój produkcji prosiąt, rozwój produkcji mleka i rozwój produkcji bydła mięsnego będzie można składać od 19 października do 17 listopada 2015 roku w Oddziale Regionalnym ARiMR w Białymstoku i za pośrednictwem biur powiatowych.

Piszemy także o ważnych terminach, które obowiązują w rolnictwie zrównoważonym.

Ponadto w numerze prezentujemy zdobywców tegorocznych „Pereł 2015” – nagród przyznawanych w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. W tym roku, aż cztery produkty w województwa podlaskiego zdobyły te prestiżowe wyróżnienie.

Zachęcamy do kontaktu z redakcją – piszcie, pytajcie, podpowiadajcie tematy o których chcielibyście przeczytać w Wiadomościach Rolniczych, zamieszczajcie ogłoszenia. Do waszej dyspozycji są e-mail redakcja.wr@odr-szepietowo.pl i tel. 86 2758906.

Czekamy na Wasze propozycje, również te kulinarne. Przypominamy, że nadal można przesyłać  na adres redakcji wiersze opisujące piękno naszych pól – nagrody czekają, a teksy opublikujemy na łamach Wiadomości Rolniczych.

Życzę miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Odsłony : 336
Skip to content