Targi ogrodnicze i leśne

paź 3, 2015 | Aktualności

Chcesz przygotować swój ogród do zimy? Szukasz unikalnych nasadzeń? Interesujesz się tematyką leśną? Przyjedź do Szepietowa 10 i 11 października do Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie na Jesienne Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” i Targi Leśne „Las i My”. Dla zwiedzających przygotowaliśmy moc atrakcji m.in.: ciekawe pokazy, maszyny leśne w akcji, konkursy, występy zespołów artystycznych i bogatą ofertę wystawienniczą. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapowiadają się dwa dnia pełne atrakcji. To ostatnia okazja w tym roku, aby odwiedzić tereny wystawowe Agroarena i przyjemnie spędzić jesienny weekend.

Jesienne targi ogrodnicze

Sezon ogrodniczy dobiega końca, pażdziernik to ostatni moment na dokonanie nasadzeń i przygotowanie ogrodu do zimy. Targi Ogrodnicze są doskonałą okazją do uzupełnienia kolekcji roślin i poznania nowinek ogrodniczych. Zainteresowani będą mogli dobrać gatunki, obejrzeć i kupić materiał szkółkarski oraz dowiedzieć się jak zadbać o rośliny przed zimą. Ekspozycję targową wzbogaci szeroka oferta narzędzi i maszyn ogrodniczych oraz stoiska z małą architekturą ogrodową. Dodatkowo miłośnicy zieleni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie „Jaka to roślina i jaki owoc?”.

Targi leśne

Odwiedzający szepietowskie targi to często posiadacze lasów, to właśnie z myślą o nich po raz trzeci organizujemy Targi Leśne „Las i My”. To wspólna inicjatywa PODR w Szepietowie, Reginalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku i Nadleśnictwa Rudka. Przez dwa dnia Szepietowo będzie przeżywało istne oblężenie leśników.

Będzie okazja do poznania aktualnych trendów i nowości związanych z rynkiem drzewnym i gospodarką leśną. Swoją ofertę zaprezentują wystawcy z branży leśnej. Będą się odbywały ciekawe pokazy m.in.: maszyn wielooperacyjnych, sokolnictwa, sygnalistów myśliwskich, ćwiczeń sprawnościowych wykonywanych w lesie, czy survivalu. Leśnicy będą również przekonywać, że las to doskonałe miejsce wypoczynku. Zachęcamy do udziału w konferencji o tej tematyce, na której zostaną zaprezentowane różne formy spędzenia wolnego czasu w lesie.

Prezentacje zwierząt

Równolegle z targami odbędzie się Wystawa Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Przez dwa dni będzie można obejrzeć ponad 200 sztuk zwierząt. Podlaski Związek Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego po raz pierwszy organizuje warsztaty z zakresu hodowli królików. Będzie można dowiedzieć, jak prawidłowo przygotować królika do wystawy i jak oceniane są zwierzęta. Będzie również mowa o walorach mięsa króliczego.

Wystawcy z bogata ofertą

Na szepietowskich targach tradycyjnie do kupienia będą produkty regionalne, takie jak swojskie chleby, wędliny, sery korycińskie i sękacze. Rękodzielnicy zaprezentują swoje wyroby, a pszczelarze zaoferują miody z podlaskich pasiek, które będą jak znalazł na zimę. W niedzielę będzie okazja odwiedzić Piknik wołowy, organizowany przez Podlaską Izbę Rolniczą.

Program

Zapraszamy do Szepietowa

plakat jesien15

Marlena Zaremba

Odsłony : 320
Skip to content