Przeczytaj wrześniowy numer Wiadomości Rolniczych

wrz 8, 2015 | Aktualności

Zachęcamy do przeczytania wrześniowego numeru „Wiadomości Rolniczych”, w którym przygotowaliśmy szereg artykułów o uprawie, ochronie i wykorzystaniu w żywieniu cieląt kukurydzy, a to za sprawą organizowanego, 13 września 2015 r., przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Podlaskiego Dnia Kukurydzy.wr 9 2015 okl

Tegoroczne żniwa przebiegły wyjątkowo sprawnie. Susza zrobiła swoje, mimo to szacuje się, że plony będą niewiele niższe od średnich wieloletnich. O tegorocznych żniwach, na łamach gazety, mówią podlascy rolnicy. A jak wyglądają tradycyjne żniwa i omłoty przeczytacie w relacji z dożynek u Jolanty i Adama Kochańskich z Jasionóweczki. To jest prawdziwa lekcja historii rolnictwa.

Ponadto przedstawiamy wyniki doświadczeń z oceną plonowania jęczmienia ozimego i pszenicy ozimej. Przypominamy o pracach, które należy wykonać we wrześniu w pasiece, sadzie i ogrodzie.

W naszej kuchni niech zagoszczą śliwki. Wypróbujcie przepis na ciasto ze śliwkami. Warto też na jesienne wieczory przygotować nalewkę ze śliwek.

Polecamy również przepisy naszych czytelników, np. malinowe ciasto, które nie tylko pięknie wygląda, ale i cudownie smakuje.

Jesteśmy wdzięczni za Wasze listy, uwagi i przepisy kulinarne, które chętnie publikujemy. W tym numerze polecamy uwadze list naszej czytelniczki, w którym dzieli się wrażeniami z pobytu w gospodarstwie agroturystycznym „Leśny Dworek” w Kryłatce.

Zachęcamy do kontaktu z redakcją – piszcie, pytajcie, podpowiadajcie tematy o których chcielibyście przeczytać w Wiadomościach Rolniczych, zamieszczajcie ogłoszenia. Do waszej dyspozycji są e-mail redakcja.wr@odr-szepietowo.pl i tel. 86 2758906.

Szukajcie nas w internecie na stronie www.odr.pl i na facebooku https://www.facebook.com/podlaskiodr.

Czekamy na Wasze propozycje

Życzę miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Odsłony : 253
Skip to content