Kredyty preferencyjne dla rolników z częściową spłatą kapitału

cze 29, 2015 | Aktualności

Banki współpracujące z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymały od niej kolejne 100 mln zł na dopłaty do częściowej spłaty kapitału kredytów przeznaczonych na realizację inwestycji w gospodarstwach rolnych, planowanych do udzielenia w 2015 r. z linii kredytowej o symbolu MRcsk. Łączna pula środków udostępniona bankom w tym roku na tę formę pomocy wynosi 180 mln zł. Kredyty z linii MRcsk są udzielane przez banki, które dotychczas podpisały umowę o współpracy przy udzielaniu tego typu kredytów.

Są to: Bank BGŻ BNP Paribas S.A. (powstał po połączeniu Banku BGŻ i BNP Paribas S.A.), Bank Polskiej Spółdzielczości S.A., SGB-Bank S.A., Pekao S.A., Krakowski Bank Spółdzielczy.

Środki na kredyty z tej linii będą dostępne na internetowej platformie PA. Dzięki temu banki współpracujące z Agencją będą mogły szybciej uruchomić akcję kredytową dla rolników i sprawniej ją prowadzić. Zaletą kredytów o symbolu MRcsk, jest to, że ARiMR pokrywa za rolnika część kapitału kredytu. Pozostałą część, wraz z określonymi przez bank odsetkami spłaca rolnik. Kredyty z częściową spłatą kapitału przeznaczone są na realizację inwestycji w gospodarstwach rolnych, które polegają na zakupie ziemi przez młodych rolników.

Szczegółowe warunki i zasady udzielania kredytu są dostępne na stronie ARiMR w zakładce „Pomoc krajowa”.

Źródło: www.arimr.gov.pl

Tadeusz Kulik

Odsłony : 251
Skip to content