Sprzedaż bezpośrednia produktów żywnościowych

kwi 30, 2015 | Aktualności

 „Wprowadzanie do obrotu produktów lokalnych – sprzedaż i marketing” to temat seminarium, które odbyło się  28 kwietnia 2015 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Podczas seminarium przedstawiono zasady sprzedaży produktów i żywności przetworzonej z gospodarstwa rolnego oraz proces zatwierdzania i rejestracji działalności związanej z produkcją i wprowadzaniem produktów żywnościowych do obrotu.

Organizatorem  był  Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wspólnie z Sekretariatem Regionalnym KSOW w Województwie Podlaskim.

Podczas seminarium uczestnicy – rolnicy i specjaliści PODR  mieli możliwość zapoznania się z dobrym przykładem  sprzedaży bezpośredniej  z województwa małopolskiego tzw. „Paczki od rolnika”. Warzywa i inne produkty żywnościowe produkowane metodami ekologicznymi trafiają bezpośrednio od rolników do konsumentów  (bez zbędnych hurtowników,  magazynów, konserwantów i marż handlowych). Dodatkowo konsumenci znają producentów i  warunki w jakich to co kupują było wytwarzane. W województwie małopolskim pomysł okazał się bardzo  udany. Na stronie internetowej odrolnika.pl zarejestrowanych jest 1200 klientów. Grupa współpracuje z firmą kurierską i rozsyła paczki na cały kraj. 
W czasie seminarium zaprezentowana została również strona internetowa promująca produkty żywnościowe i potrawy z województwa podlaskiego www.produkty.wrotapodlasia.pl
Podczas seminarium uczestnicy mieli możliwość uzyskania porad i konsultacji. Uzupełnieniem seminarium będą organizowane 6 maja br. zajęcia praktyczne na targowisku w Podlaskim Centrum Rolno-Towarowym w Białymstoku. Podczas szkolenia  pokazane zostaną sposoby  eksponowania towaru na stoisku. 
      
                                                                                                  P4280012

P4280021

P4280025

P4280037

P4280042

P4280046

                                                                                       Bożena  Pruszyńska

 

ksow1

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej  w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Operacja realizowana przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie podlaskim wspólnie z  Podlaskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

 

 

Odsłony : 299
Skip to content