Tłumy na Targach w Szepietowie

paź 11, 2014 | Aktualności

Trwają Targi Ogrodnicze i Leśne w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. W tym roku odbywają się 11 i 12 października. Podczas pierwszego dnia tłumy zwiedzających skorzystały z bogatej oferty jaką przygotowali organizatorzy. Właściciele przydomowych sadów i ogrodów wybierali wśród bogatego asortymentu drzew, krzewów owocowych i ozdobnych, bylin, cebul kwiatowych i kwiatów doniczkowych. Rękodzielnicy zaprezentowali swoje produkty, wśród których królowały wyroby z wikliny. Regionalne przysmaki i miody cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Las i my

Targom Ogrodniczym po raz drugi towarzyszą Targi Leśne „Las i my”. To jedyne, tak wielkie w województwie podlaskim, wydarzenie związane z lasem. Są doskonałą okazją do poznania aktualnych trendów i nowości związanych z rynkiem drzewnym i z gospodarką leśną. Zwiedzający mieli okazję skorzystać z doradztwa leśnego. To z myślą o nich przeprowadzono konkursy, zabawy edukacyjne, przegląd sygnałów myśliwskich.

Konkursy

Poznaliśmy zwycięzców konkursu na: „Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne województwa podlaskiego” i konkursu „Piękna i estetyczną wieś”.

Dzień pełen atrakcji

Wszyscy, którzy 11 października odwiedzili tereny Szepietowskiej Agroareny mogli uczestniczyć w pokazach wytwarzania wyrobów ze skóry, rzeźbienia pilarką spalinową, pokazach pracy maszyn wielooperacyjnych wykorzystywanych w gospodarce leśnej oraz pokazach technicznego tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego. Dużym zainteresowaniem cieszył się prezentacja wykonywania jesiennych stroików okolicznościowych.

Na zwiedzających czekała wystawa prac zgłoszonych do konkursu fotograficznego „Las i My” i wystawa królików rasowych. Można było odwiedzić pasiekę PODR i skorzystać z porad pszczelarza.

Po wiedzę do specjalistów

Dziś można było skorzystać z porad specjalistów PODR w Szepietowie. Doradcy udzielali informacji z zakresu integrowanej ochrony roślin, ekologicznych metod gospodarowania, ochrony środowiska, innowacyjnych rozwiązań w zakresie energetyki odnawialnej, prowadzenia gospodarstwa rolnego na obszarach objętych Dyrektywą Azotanową (OSN), prowadzenia gospodarstwa rolnego na obszarach objętych siecią Natura 2000, programów rolnośrodowiskowych, a także planowanych działań w nowym PROW 2014-2020. Tuż obok trwał kiermasz książek o tematyce ogrodniczej i leśnej.

Na nowych prenumeratorów Wiadomości Rolniczych czekał ręcznie wykonany kwiat.

Nie przegap okazji zaprenumeruj czasopismo – w drugim dniu Targów też obdarujemy Cię uroczym kwiatem

Po rozrywkę

Na scenie pięknie zaprezentowały się zespoły promujące dorobek kulturowy powiatu siemiatyckiego. Wystąpiły zespoły „Kalina” z Żurobic, „Radzikowszczaki” i „Nowina”. Targom towarzyszyły występy sygnalistów z SGGW z Warszawy – Zespół Akteon.

Dzisuaj też jest dzień targowy

W niedzielę również przygotowaliśmy atrakcyjne występy. Już o godz. 10.00 zapraszamy przed scenę, gdzie odbędą się pokazy sztuki przetrwania w wykonaniu Stowarzyszenia Polskiej Szkoły Surwiwalu , a o godz. 11.00 pokaz sztuki walki zaprezentowany przez Polską Akademię Sztuk Walki i Fitnessu „Andy” oraz Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Dzieci i Młodzieży. O godz. 12.30 zapraszamy na występ Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie”. Swoje umiejętności zaprezentuje też Dęta Orkiestra Młodzieżowa.

Szczególnej uwadze polecam pokaz szkolenia psów myśliwskich, który odbędzie się na ternach pokazowych o godz. 13.00.

Najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym Targom Leśnym będzie Otwarte Forum Dyskusyjne pn.”Organizacja nadzoru nad lasami niepaństwowymi” z udziałem właścicieli i zarządców lasów niepaństwowych, ekspertów, naukowców i leśników. Zapraszamy 12 października o godz. 10.00 do sali nr 4 budynku PODR w Szepietowie.

Jutro o godz. 12.00 dowiemy się kto został zwycięzcą konkursu na Najatrakcyjniejsze stoisko, kto otrzyma nagrodę za Najbogatszą ofertę targów. Poznamy Hit Targów Ogrodniczych i Hit Targów Leśnych. Wręczymy nagrody zwycięzcom konkursu fotograficznego „Las i My”.

Zapraszamy również do namiotu Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, gdzie przez cały dzień trwać będzie konkurs „Zgadnij co to za roślina” oraz przygotowany z myślą o najmłodszych konkurs z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Na uczestników czekają nagrody.

Nie przegap okazji. Przyjedź do Szepietowa i skorzystaj z bogatej oferty Targów Ogrodniczych „Jesień w sadzie i ogrodzie” i Targów Leśnych „Las i My”. Czekamy właśnie na Ciebie.

Anna Fatyga

1725 2

1725 3

1725 4

1725 5

1725 6

1725 9

1725 7

1725 8

Foto: R. Korczak

Odsłony : 281
Skip to content