Jesienne atrakcje na targach w Szepietowie

paź 8, 2014 | Aktualności

Zapraszamy 11 i 12 października do Szepietowa na dwudzieste pierwsze Jesienne Targi Ogrodnicze „Jesień w Sadzie i Ogrodzie” i drugie Targi Leśne „Las i My”.Będzie to doskonała okazja do uzupełnienia kolekcji roślin i poznania nowinek ogrodniczych, a także najnowszych technologii związanych z gospodarką leśną i przemysłem drzewnym. Przygotowaliśmy bogaty program targów.

Właściciele przydomowych sadów i ogrodów będą mogli wybierać wśród bogatego asortymentu drzew, krzewów owocowych i ozdobnych, bylin, cebul kwiatowych i kwiatów doniczkowych. Rękodzielnicy zaprezentują swoje wyroby, nie zabraknie regionalnych podlaskich przysmaków. Pszczelarze zaoferują miody z podlaskich pasiek.

Targom Ogrodniczym po raz drugi towarzyszą Targi Leśne „Las i my”. To jedyne, tak wielkie w województwie podlaskim, wydarzenie związane z lasem. Są doskonałą okazją do poznania aktualnych trendów i nowości związanych z rynkiem drzewnym i z gospodarką leśną. Zainteresowani będą mogli skorzystać z doradztwa leśnego. Dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji: m.in. konkursy, zabawy edukacyjne, przegląd sygnałów myśliwskich, filmy o tematyce leśnej.

Wydarzeniem towarzyszącym Targom Leśnym będzie Otwarte Forum Dyskusyjne pn.”Organizacja nadzoru nad lasami niepaństwowymi” z udziałem właścicieli i zarządców lasów niepaństwowych, ekspertów, naukowców i leśników. Zapraszamy w niedzielę o godz. 10.00 do sali nr 4 budynku PODR w Szepietowie.

Konkursy

W sobotę podsumujemy tegoroczne konkursy na: „Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne województwa podlaskiego” i „Piękna i estetyczną wieś”.

W niedzielę dowiemy się kto został zwycięzcą konkursu na Najatrakcyjniejsze stoisko, kto otrzyma nagrodę za Najbogatszą ofertę targów. Poznamy też Hit Targów Ogrodniczych i Hit Targów Leśnych. Wręczymy nagrody zwycięzcom konkursu fotograficznego „Las i My”.

Zapraszamy również do namiotu Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, gdzie przez cały dzień trwać będzie konkurs „Zgadnij co to za roślina” oraz przygotowany z myślą o najmłodszych konkurs z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Na uczestników czekają nagrody. Na stoiskach wystawców również odbywać się będą konkursy i zabawy edukacyjne.

Dwa dni pełne atrakcji

Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty targowej, ale także do uczestnictwa w imprezach towarzyszących. Już w sobotę zapraszamy na pokazy: wytwarzania wyrobów ze skóry, rzeźbienia pilarką spalinową, pokaz wykonywania jesiennych stroików okolicznościowych. Zapraszamy także do obejrzenia wystawy prac zgłoszonych do konkursu fotograficznego „Las i My”.

W niedzielę proponujemy obejrzeć pokaz szkolenia psów myśliwskich, ratownictwa medycznego, pokazy sztuki przetrwania w wykonaniu Stowarzyszenia Polskiej Szkoły Survivalu i warsztaty kaletnicze.

Przez dwa dni trwania targów można będzie obejrzeć wystawę królików rasowych, pokaz pracy maszyn wielooperacyjnych wykorzystywanych w gospodarce leśnej, pokaz techniczny tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego, a także odwiedzić pasiekę PODR w Szepietowie.

Skorzystaj z doradztwa specjalistów

Zapraszamy do namiotu PODR w Szepietowie po doradztwo specjalistów. Czekać na Was będą doradcy, którzy udzielą informacji z zakresu integrowanej ochrony roślin, ekologicznych metod gospodarowania, ochrony środowiska, innowacyjnych rozwiązań w zakresie energetyki odnawialnej, prowadzenia gospodarstwa rolnego na obszarach objętych Dyrektywą Azotanową (OSN), prowadzenia gospodarstwa rolnego na obszarach objętych siecią Natura 2000, programów rolnośrodowiskowych, a także udziela informacji na temat:   planowanych działań w nowym PROW 2014-2020.

W namiocie będzie trwał kiermasz książek o tematyce ogrodniczej.

Tu również będzie można kupić najnowszy numer „Wiadomości Rolniczych” lub zamówić prenumeratę na przyszły rok. Na każdego czytelnika „Wiadomości” czeka miła niespodzianka.

Coś dla ducha

Podczas tegorocznych targów zaprezentujemy dorobek kulturowy powiatu siemiatyckiego. W sobotę wystąpi zespół „Kalina”, zespół muzyczny „Radzikowszczaki” i zespół „Nowina”. W niedzielę zapraszamy na występ Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie”, a także na pokaz sztuki walki zaprezentowany przez Polską Akademię Sztuk Walki i Fitnessu „Andy” oraz Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Dzieci i Młodzieży. Swoje umiejętności zaprezentuje również Dęta Orkiestra Młodzieżowa.

Targi uświetni występ zespołu „Akteon” z SGGW z Warszawy, który zaprezentuje sygnały myśliwskie.

Podczas Targów zapewniamy fachowe doradztwo i miłą obsługę. Dla zwiedzających wstęp na targi bezpłatny.

Anna Fatyga

Odsłony : 251
Skip to content