Przeczytaj październikowy numer Wiadomości Rolniczych

paź 7, 2014 | Aktualności

Październikowe Wiadomości Rolnicze są wyjątkowe, ponieważ dużo miejsca poświęcamy tematom związanym z lasem. Piszemy m.in. o leśnikach z pasją do śpiewania, o „leśnych tradycjach kulinarnych” i wadach drewna, a także o grzybach z naszych lasów i sposobach ich przyrządzania. Żona myśliwego zaprasza na obiad z dziczyzną w roli głównej. A wszystko dlatego, że 11 i 12 października odbędą się w Szepietowie Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie”, którym towarzyszą Targi leśne „Las i my”.

wr 10 2014 okl

Przygotowaliśmy niezwykle ciekawą ofertę. W najnowszym numerze także relacja z Dnia Kukurydzy, który był okazją do zapoznania się z informacjami dotyczącymi technologii uprawy kukurydzy, doborem odmian i walorami plonotwórczymi. Wszyscy mogli obserwować pokazy pracy maszyn, wysłuchać wykładów i skorzystać z porad fachowców.

Była to okazja do wymiany spostrzeżeń na temat zagrożeń płynących ze strony agrofagów (chwastów, chorób i szkodników), zwłaszcza w kontekście obowiązywania zaleceń integrowanej ochrony roślin. Oglądając poletka doświadczalne, na pewno zauważyliście obecność jednego z najgroźniejszych szkodników kukurydzy w Polsce – omacnicy prosowianki, która zaczyna pojawiać się na podlaskich polach. O zagrożeniu i metodach walki ze szkodnikiem przeczytacie w niniejszym numerze.

Zbliża się data zniesienia kwotowania mleka. Może to spowodować rozwój hodowli bydła, ale może też przyczynić się do likwidacji mniejszych stad krów. Przeczytajcie co na ten temat sądzi Jan Zawadzki z Ciemnoszyj, jeden z większych producentów mleka w regionie.

Jeżeli chcecie otrzymywać najnowsze informacje, pomyślcie już o zaprenumerowaniu Wiadomości Rolniczych na przyszły rok. Cena czasopisma pozostaje bez zmian. Już możecie deklarować prenumeratę u swoich doradców lub wykorzystać druk przelewu, który publikujemy w tym wydaniu. Prenumeratę możecie zamówić też podczas Targów Ogrodniczych w namiocie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, wtedy do każdej złożonej prenumeraty dołączymy miłą niespodziankę.

Zapraszam do Szepietowa

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna

Odsłony : 231
Skip to content