Wyjątkowe zwierzęta w Szepietowie

cze 24, 2014 | Aktualności

W najbliższy weekend na terenach Agroarena po raz trzeci zagości Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego, z którą jednocześnie odbędzie się XXI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym oraz II Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych.

Podczas VIII Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego 61 hodowców z różnych zakątków Polski zaprezentuje ok. 147 sztuk bydła mlecznego o doskonałym pokroju, wyselekcjonowanych z najlepszych stad w kraju.

Wśród bydła mięsnego ocenie zostanie poddanych 13 sztuk bydła ras limousine, hereford oraz charolaise w kategoriach krowy z cielętami oraz jałowice cielne. Hodowcy bydła mięsnego to wystawcy pochodzący z województwa podlaskiego oraz województw sąsiednich: warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie.

Jak co roku 20 hodowców zaprezentuje 20 doskonale przygotowanych koni.

W trakcie wystawy zwierząt 74 sztuk owiec ras: polska owca nizinna, białogłowa owca mięsna, suffolk, kamieniecka, corridale, żelaźnieńska, wrzosówka zostanie zaprezentowanych przez 10 hodowców z województwa podlaskiego w celu wyłonienia najlepszych zwierząt.

Drób hodowlanych zostanie zaprezentowany przez 19 hodowców z województwa podlaskiego i z kraju.

W tym roku razem z VIII Ogólnopolską Wystawą Bydła Hodowlanego i XXI Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych, po raz drugi zostanie zorganizowana Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych, w której udział swój zgłosiło 60 hodowców królików z całego kraju. Na wystawie ocenie komisji zwierząt zostanie poddanych ok. 500 sztuk królików rasowych.

Oprócz wymienionych zwierząt będzie możliwość zobaczenia szynszyli hodowlanych oraz drobiu ozdobnego.

Oliwia Pawłowska

Odsłony : 791
Skip to content