Pokaz bezpiecznej obsługi maszyn do zbioru zielonek

maj 29, 2014 | artykuły obce

logo kampanii nie daj sie wkrecic

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że 25 maja 2014r. podczas drugiego dnia IX Zielonej Gali i VII Podlaskich Targów Budownictwa Wiejskiego w Szepietowie na polach demonstracyjnych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbył się pokaz bezpiecznej obsługi maszyn do zbioru zielonek. To kolejna wspólna inicjatywa KRUS i PODR mająca na celu szerzenie zasad bezpiecznej pracy w rolnictwie.

Pokaz został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii KRUS „Nie daj się wkręcić”, której głównym założeniem jest zwrócenie uwagi rolników na zapobieganie wypadkom, w większości tragicznym w skutkach, jakimi są pochwycenia i uderzenia przez ruchome części maszyn.

Pracownik KRUS przed i w trakcie pracy maszyn na łące omówił zasady bezpiecznej pracy przy ciągniku rolniczym i kosiarce rotacyjnej, m.in. przygotowanie maszyn do pracy, prawidłowe wysiadanie traktorzysty z ciągnika, przestawianie maszyn z pozycji transportowej w roboczą, środki ostrożności, jakie należy podjąć w trakcie pracy z maszynami, itp.

Pokaz cieszył bardzo dużym zainteresowaniem rolników. Uczestniczyło w nim blisko 3500 osób. Po jego zakończeniu około 70 maszyn rolniczych utworzyło ciąg technologiczny pozyskiwania zielonek. Kolejno na ośmiohektarową łąkę wjeżdżały: kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasy zwijające, przyczepy zbierające i owijarki.

zdj 1

zdj 2

zdj 3

                                                                                                                                      

Krzysztof Kozioł

                                                                                                                                             Główny specjalista

                                                                                                                                             OR KRUS w Białymstoku

Skip to content