Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne 2013

sie 12, 2013 | Aktualności

Po raz jedenasty wybrano najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie podlaskim. Małgorzata i Dariusz Zarębowie ze wsi Jastrząbka Młoda w gminie Śniadowo zwyciężyli w konkursie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Konkurs to doskonała promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Komisja oceniała elementy, które mają wpływ na bezpieczeństwo pracy tj. ład i porządek, stan budynków, instalacji i urządzeń elektrycznych, wyposażenie maszyn i urządzeń i ich stan oraz warunki w jakich przebywają zwierzęta. Pod uwagę brano również estetykę gospodarstwa i wydzielenie miejsca rekreacyjnego. Liczyła się też pomysłowość rolników w zastosowaniu rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i higienę pracy.

 

Organizatorzy konkursu:

–     Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,

–     Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku,

–     Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego,

–     Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku,

–     Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie,

–     Podlaska Izba Rolnicza,

–     Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

Państwo Zarębowie prowadzą gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję mleka wysokiej jakości, gospodarują na 62 hektarach. Zwycięstwo w konkursie to kolejny sukces rolników, na swoim koncie mają tytuł wicemistrza podlaskiej Agroligi i wyróżnienie Rolnik-Farmer Roku. Drugie miejsce w konkursie zajęli Katarzyna i Sławomir Stasińscy z Wysokiego w gminie Wiżajny, a trzecie Grażyna i Waldemar Bobinowie z miejscowości Oszkinie w gminie Puńsk. Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody. Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wręczył zwycięzcom pamiątkowy grawerton oraz nagrodę rzeczową.

MZ

 

 

 

Odsłony : 255
Skip to content