Ostrzeże szybko i skutecznie

sty 4, 2017

Powstała nowa platforma internetowadotycząca sygnalizowania obecności szkodników, chorób i chwastów (agrofagów) na polach uprawnych. Informacje zawarte na stronie www.agrofagi.com.pl znacznie ułatwią rolnikom rozpoznawanie zagrożeń w uprawach.

Platforma Sygnalizacji Agrofagów oprócz ostrzeżeń o niebezpiecznych chorobach, czy szkodnikach, publikuje programy ochrony roślin i zalecenia dotyczące prawidłowego i skutecznego zwalczania agrofagów w tym dotyczące rolnictwa ekologicznego. Można też znaleźć informacje związane z możliwościami łącznego stosowania agrochemikaliów. Pomocna jest wyszukiwarka środków ochrony roślin i ich etykiet.

Instytuty, uczelnie, i ośrodki doradztwa rolniczego, będą zamieszczać na stronie aktualne informacje, zalecenia i wyniki badań dotyczące ochrony roślin, sygnalizacji agrofagów i bezpiecznego stosowania preparatów.

Na tegoroczną jesień zaplanowano uruchomienie monitorowania i sygnalizacji najważniejszych agrofagów w pszenicy ozimej i rzepaku ozimym.

Serwis prowadzony jest przez Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu w ścisłej współpracy z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach.

Alina Maciąg

gł. spec. ds. ogrodnictwa

Skip to content