Wystawowa Sobota w PODR Szepietowo!

cze 25, 2022 | Aktualności, Galeria zdjęć

Za nami pierwszy dzień XXVIII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym oraz IX Ogólnopolskiej Wystawy Królików Rasowych. Ostatni weekend czerwca to czas, w którym  Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie obfituje w najpiękniejsze okazy zwierząt hodowlanych, pokazy, konkursy oraz spotkania biznesowe.

Wystawa Zwierząt Hodowlanych to jedno z większych wydarzeń rolniczych w północno-wschodniej Polsce. Każdego roku odwiedzają nas niespotykane tłumy osób. Podczas wydarzenia prezentowane jest bydło, konie, owce, kozy i króliki.

Wydarzenie to cieszy się od wielu lat ogromnym zainteresowaniem, jest miejscem spotkań najlepszych hodowców w kraju, wymiany doświadczeń i źródłem informacji o najnowszych trendach w hodowli zwierząt.

Najważniejszym punktem sobotniego programu była profesjonalna ocena zwierząt konkurujących o prestiżowe tytuły czempionów i wice czempionów. Zaprezentowane okazy poddano wnikliwej analizie i ocenie jury, najpiękniejsze zwierzęta zostały utytułowane.

Podczas uroczystego otwarcia wydarzenia Wojciech Mojkowski – Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa w Szepietowie przywitał wszystkich gości znajdujących się na Agroarenie  słowami „Nasza Wystawa to wspólny dorobek pokoleń doradców PODR, dyrektorów którzy kierowali w przeszłości tą jednostką i wielu współorganizatorów: związków hodowlanych, instytucji państwowych, samorządów, firm działających na rzecz rolnictwa, a także innych podmiotów,  które przez lata dokładały swoje cegiełki do budowy tej imprezy. Dla nas – pracowników PODR w Szepietowie, Wystawa to z jednej strony bardzo duży wysiłek organizacyjny, a z drugiej radość ze spotkania z państwem i ogromna satysfakcja, że współorganizujemy wielkie wydarzenie, które promuje podlaskie rolnictwo, podlaski sektor agro i  nie tylko”.

Tłumy zwiedzających przyciągnęła również bogata oferta wystawiennicza. Na rozległym terenie PODR Szepietowo zlokalizowana została wystawa maszyn i sprzętu rolniczego. Wystawcy mieli do zaoferowania szeroki wachlarz maszyn, środków do produkcji rolniczej, nawozów, pasz oraz wiele innych. Z różnorodną ofertą przybyli do Szepietowa wystawcy rękodzieła, Koła Gospodyń Wiejskich oferujące przysmaki. Było też wielu przetwórców lokalnej żywności ze swoimi specjałami kulinarnymi.

Za nami półmetek Wystawy! Co przyniesie niedziela? Tego dowiemy się uczestnicząc w drugim dniu XXVIII Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą jaką Państwu przygotowaliśmy i do odwiedzania stoisk.

Obecność na terenach PODR Szepietowo obowiązkowa!

#WszystkiedrogiprowadzadoSzepietowa

Katarzyna Olszewska

Specjalista ds. promocji

zdj. Wioletta Cieszkowska, Krzysztof Kuteszko, Katarzyna Olszewska

Odsłony : 456
Skip to content