PODR Szepietowo z wizytą studyjną w firmie PRONAR

cze 17, 2022 | Aktualności, Galeria zdjęć

 

We wtorek 14 czerwca 2022 roku dyrekcja i pracownicy Podlaskiego Doradztwa Rolniczego w Szepietowie  odbyli wizytę studyjną w firmie Pronar Sp. z o.o. – w Narwi oraz w Filii w Siemiatyczach. Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z aktualną ofertą firmy, a także wymienili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi możliwej współpracy z zakresu dydaktyki młodego pokolenia rolników. Ważnym aspektem wizyty w Narwi i Siemiatyczach było zapoznanie pracowników PODR Szepietowo z najnowszą technologią oraz innowacjami, jakie wprowadziła Firma, aby poszerzyć swój asortyment.

W ramach wizyty odbyło się zwiedzanie m.in.: Działów Sprzedaży Krajowej, Części Zamiennych, Exportu, Serwisu oraz Pneumatyki i Hydrauliki, Wydziału Kół Tarczowych, a także Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Uczestnicy wizyty obejrzeli również nowoczesne Centrum Wystawowe Pronar, znajdujące się w Siemiatyczach, zajmujące teren ponad 11 ha, które stanowi największą w Europie wystawę fabryczną maszyn i komponentów, po którym oprowadził uczestników Dyrektor ds. Handlu i Marketingu Pronaru Marcin Nowotka, przybliżył zwiedzającym m.in. poziom eksportu międzynarodowego maszyn i urządzeń wyprodukowanych przez firmę Pronar. Warto wspomnieć, że w 2022 roku Centrum Wystawowe Pronar zostało laureatem plebiscytu „Podlaska Marka Roku”. Kapituła uznała, że to najważniejsze przedsięwzięcie biznesowe roku.

Firma powstała w 1988 roku i zajęła się eksportem oraz importem towarów rolno-spożywczych oraz nawozów mineralnych. Obecnie  firma Pronar jest jednym z wiodących polskich producentów maszyn rolniczych, ale również recyklingowych i komunalnych. Ich marka rozpoznawalna jest na rynkach międzynarodowych, o czym świadczy chociażby fakt, że towar wyprodukowany przez Pronar znalazł swoje rynki zbytu już na sześciu kontynentach.

Oprócz wszechstronnej gamy produktowej, jaką posiada Pronar, można śmiało powiedzieć, że dzięki swojej innowacyjności i naciskowi na ekologię w produkcji, firma może być uznawana za wzór do naśladowania. Prowadzi szeroką działalność handlową oraz świadczy usługi badawcze, projektowe i szkoleniowe np. kurs dla pilotów szybowców.

Pronar to osiem zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w miejscowościach: Narew, Siemiatycze, Strabla, Narewka, Hajnówka i Białystok. Łącznie zatrudnia ponad 3 000 pracowników – specjalistów głównie z okolic Narwi, ale także z całej Polski.

Koordynatorem wizyty ze strony firmy Pronar była Edyta Dworzańczyk, z-ca kierownika Działu Marketingu i Koordynator Centrum Wystawowego Pronar, która z ogromnym zaangażowaniem przedstawiła uczestnikom wyjazdu ogromny potencjał firmy.

Edyta Porowska

Specjalista ds. promocji

Odsłony : 511
Skip to content