Zaplanuj weekend w Szepietowie

kwi 25, 2018 | Archiwum aktualności

Zapraszamy na Zieloną Galę i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego do Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Na terenach Agroareny przez dwa dni, 24 i 25 maja, w ramach Zielonej Gali, odbywać się będą prezentacje maszyn do zbioru i konserwacji pasz z użytków zielonych.

W jednym miejscu i w jednym czasie będzie można porównać różne technologie, oferty handlowe maszyn zielonkowych przeznaczonych do produkcji sianokiszonek i siana, do transportu oraz zadawania pasz.

Rolnicy będą mieli okazję dokonać pełnego przeglądu maszyn do zbioru zielonek. Zapoznają się z technologią zbioru, kosztami eksploatacji i wydajnością maszyn w ruchu.

Ważnym elementem Zielonej Gali będą wykłady na temat produkcji pasz z użytków zielonych i renowacji trwałych użytków zielonych w województwie podlaskim. Można będzie dowiedzieć się m.in. o nowościach w produkcji pasz objętościowych, o niewykorzystanym potencjale białka z pola oraz o odpowiednim doborze gatunków traw do uzyskania wysokojakościowej paszy objętościowej w gospodarstwie.

Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego to wydarzenie towarzyszące Zielonej Gali.

Kilkudziesięciu wystawców zaprezentuje szeroką ofertę produktów do budownictwa inwentarskiego oraz nowoczesne rozwiązania dla domu. Uzupełnieniem merytorycznym będą wykłady na temat innowacyjnych rozwiązań technologicznych stosowanych w budownictwie inwentarskim

Uzupełnieniem Targów będą warsztaty realizowane w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich nt. Produkcji rodzin i odkładów pszczelich jako dodatkowego dochodu z pasieki.

Targi to również okazja do skorzystania z fachowego doradztwa, swoje stoiska będą miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwana czele ze specjalistami z Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. W majowy weekend odbędą się również warsztaty realizowane ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na temat produkcji rodzin i odkładów pszczelich jako dodatkowego dochodu z pasieki. Ponadto na targach prezentowane będą poletka doświadczalne PODR w Szepietowie.

Program Targów

Katarzyna Jamiołkowska, Tadeusz Kruszewski

Skip to content