W najbliższy weekend spotkajmy się na polach doświadczalnych

cze 26, 2014 | Aktualności

Podczas tegorocznej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rol- niczym, które odbędą się 28 i 29 czerwca 2014 r. w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, oprócz wielu atrakcji, będzie można zwiedzić pola doświadczalne Ośrodka. W tym sezonie znajdziecie wiele ciekawych doświadczeń z dziedziny nawożenia, m.in. zróżnicowane nawożenie azotowe w jęczmieniu ozimym, a także w rzepaku ozimym, doświadczenia Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego, doświadczenia z zastosowaniem rożnych preparatów chemicznych.

Na obecnym etapie rozwoju zbóż ozimych bardzo dobrze widoczne są różnice w porażeniu przez choroby grzybowe poszczególnych odmian. Ponadto obecni na polach doświadczalnych pracownicy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie pomogą państwu w rozpoznawaniu chorób, szkodników i chwastów, które można znaleźć na poletkach kontrolnych, gdzie nie była prowadzona ochrona chemiczna.

W tym sezonie wysianych jest ponad 250 odmian spośród takich gatunków jak: zboża ozime, zboża jare, rośliny bobowate, rzepak ozimy, mieszanki traw z roślinami motylkowatymi i kukurydza. Wśród odmian znajdują się odmiany przewódkowe, hybrydowe, mieszańcowe i tradycyjne. Na polu demonstracyjnym będzie prowadzony pokaz pracy maszyn z udziałem takich urządzeń jak pługi, agregaty do uprawy gleby, zestawy uprawowo siewne.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zwiedzania doświadczeń poletkowych i łanowych na polach doświadczalnych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, gdzie czekają na państwa doradcy PODR w Szepietowie oraz przedstawiciele firm chemicznych, nawozowych, nasiennych.

Michał Godlewski

Odsłony : 419
Skip to content