Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Kolejna Zielona Gala za nami – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Kolejna Zielona Gala za nami


Print Friendly, PDF & Email

Kilkanaście tysięcy zwiedzających odwiedziło w miniony weekend tereny wystawowe Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. 25 i 26 maja odbyła się ósma edycja Zielonej Gali i szóste Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego.

Prawie 80 wystawców ze sprzętem rolniczym i 35 firm budowlanych przedstawiło swoją ofertę. Rolnicy mieli okazję dokonać pełnego przeglądu maszyn do zbioru i konserwacji zielonek oraz zapoznać się z nowościami na rynku budowlanym.

Maszyny nie tylko pięknie prezentowały się na terenach wystawowych, ale pokazały swoje możliwości techniczne w pracy. W niedzielę ok. 60 maszyn utworzyło ciąg technologiczny pozyskiwania zielonek. Kolejno na ośmiohektarową łąkę wjechały: kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasy zwijające, przyczepy zbierające i owijarki. Dodatkowo zaprezentowano nawożenie użytków zielonych roztworem RSM.

Pokazom maszynowym po raz pierwszy towarzyszyła demonstracja bezpiecznej pracy prasy zwijającej, zorganizowana z inicjatywy KRUS OR w Białymstoku. Udzielono wielu wskazówek m.in. co do ubioru traktorzysty, wyposażenia ciągnika, jego prawidłowego użytkowania i sprawdzenia stanu technicznego maszyn rolniczych.

Wśród prezentowanych maszyn wybrano Hit Zielonej Gali. Zgrabiarka dwukaruzelowa Duo 680 firmy Samasz pokonała konkurencję wydajnością oraz możliwościami technicznymi. To pierwsza w Polsce konstrukcja dająca użytkownikowi możliwość wybór wielu kombinacji zgrabiania. Dodatkowo jest bardzo zwrotna, co wpływa na idealne możliwości manewrowania.

Tegoroczne Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego upłynęły pod znakiem odnawialnych źródeł energii oraz budownictwa energooszczędnego na obszarach wiejskich. Konferencja o tej tematyce była okazją do zapoznania się z korzyściami płynącymi z zastosowania odnawialnych źródeł energii i wymogami niezbędnymi przy ich instalacji. Natomiast wystawcy udzielali szczegółowych informacji na temat optymalnych rozwiązań i kosztów inwestycyjnych.

Hitem targów budowlanych została Hala EcoBuild, zaprezentowana przez firmę Mar-Bud. Konstrukcję doceniono za wielofunkcyjność, szybki i łatwy montaż oraz możliwość dopasowania wielkości obiektu do indywidualnych potrzeb rolnika.

MZ