Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Przeczytaj wrześniowy numer Wiadomości Rolniczych – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Przeczytaj wrześniowy numer Wiadomości Rolniczych


Print Friendly, PDF & Email

Zachęcamy do przeczytania wrześniowego numeru “Wiadomości Rolniczych”, w którym przygotowaliśmy szereg artykułów o uprawie, ochronie i wykorzystaniu w żywieniu cieląt kukurydzy, a to za sprawą organizowanego, 13 września 2015 r., przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Podlaskiego Dnia Kukurydzy.wr 9 2015 okl

Tegoroczne żniwa przebiegły wyjątkowo sprawnie. Susza zrobiła swoje, mimo to szacuje się, że plony będą niewiele niższe od średnich wieloletnich. O tegorocznych żniwach, na łamach gazety, mówią podlascy rolnicy. A jak wyglądają tradycyjne żniwa i omłoty przeczytacie w relacji z dożynek u Jolanty i Adama Kochańskich z Jasionóweczki. To jest prawdziwa lekcja historii rolnictwa.

Ponadto przedstawiamy wyniki doświadczeń z oceną plonowania jęczmienia ozimego i pszenicy ozimej. Przypominamy o pracach, które należy wykonać we wrześniu w pasiece, sadzie i ogrodzie.

W naszej kuchni niech zagoszczą śliwki. Wypróbujcie przepis na ciasto ze śliwkami. Warto też na jesienne wieczory przygotować nalewkę ze śliwek.

Polecamy również przepisy naszych czytelników, np. malinowe ciasto, które nie tylko pięknie wygląda, ale i cudownie smakuje.

Jesteśmy wdzięczni za Wasze listy, uwagi i przepisy kulinarne, które chętnie publikujemy. W tym numerze polecamy uwadze list naszej czytelniczki, w którym dzieli się wrażeniami z pobytu w gospodarstwie agroturystycznym „Leśny Dworek” w Kryłatce.

Zachęcamy do kontaktu z redakcją – piszcie, pytajcie, podpowiadajcie tematy o których chcielibyście przeczytać w Wiadomościach Rolniczych, zamieszczajcie ogłoszenia. Do waszej dyspozycji są e-mail redakcja.wr@odr-szepietowo.pl i tel. 86 2758906.

Szukajcie nas w internecie na stronie www.odr.pl i na facebooku https://www.facebook.com/podlaskiodr.

Czekamy na Wasze propozycje

Życzę miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor naczelna