Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

XVI Ogólnopolski Dzień Ogórka w Kruszewie – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

XVI Ogólnopolski Dzień Ogórka w Kruszewie


Print Friendly, PDF & Email

Zapraszamy na XVI Ogólnopolski Dzień Ogórka, który odbędzie się 6 września w Kruszewie na terenie Szkoły Podstawowej. Impreza odbywa się corocznie już od 2000 r. Okolice Kruszewa słyną z uprawy ogórka i starych przepisów jego przetwórstwa. Podczas festynu będzie można spróbować nowych smaków ogórka, dowiedzieć się co nieco na temat jego rodzajów i uprawy, a przy tym dobrze się bawić.

Festynowi towarzyszą stoiska z wyrobami ludowymi i produktami regionalnymi.  Uczestnicy mogą zakupić swojskie wędliny, chleb, ser, kapustę i oczywiście ogórki pod każdą postacią. Warto się wybrać na taką imprezę, chociażby po to, by oddać się degustacji produktów lokalnych.

W tym roku program sceniczny wzbogacony jest o III Gminny Turniej Sołectw – gdzie w szranki pod przewodnictwem swoich sołtysów staną mieszkańcy wielu wsi z gminy Choroszcz. Na scenie nie zabraknie również doskonałej muzyki, zaczynając od lokalnego folkloru w wykonaniu Narwianek z Kruszewa, Klepaczanek z Klepacz, zespołu Jesienny Liść z Gródka oraz zespołu Maliniowaki grających na harmoniach pedałowych kończąc na tanecznym disco polo w wykonaniu zespołów Forti oraz HiFi. Nie zabraknie też pokazu tańca latynoskiego w wykonaniu tancerzy z Latin Studio.

Program Dnia Ogórka

12:00 – Polowa msza święta w intencji plantatorów celebrowana przez ks. Bogusława Kieżela

13:00 – Oficjalne otwarcie XVI Dnia Ogórka w Kruszewie

13:30 – Narwianki (folk)

13:50 – Klepaczanki (folk)

14.10 – Jesienny Liść (folk)

15:30 – III Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Choroszczy

16:30 – Maliniowiaki (folk)

17:00 – Pokaz tańca Latin Studio

17:15 – Forti (disco)

18:00 – Hi-Fi (disco)

Organizatorami XVI Ogólnopolskiego dnia Ogórka są: Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Kruszewie, Urząd Miejski w Choroszczy, Sołtys wsi Kruszewo, Stowarzyszenie „Kruszewskie Warzywa Herbowe”.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje redakcja „Gazety w Choroszczy”.

Kazimierz Bochenko