Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

XII Podlaski Dzień Kukurydzy – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

XII Podlaski Dzień Kukurydzy


Print Friendly, PDF & Email

8 września 2013 roku na terenach wystawowych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbył XII z kolei Podlaski Dzień Kukurydzy. Pogoda dopisała, a organizatorzy zadbali oto, aby goście nie nudzili się ani przez chwilę.

 

Impreza zorganizowana we współpracy z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu dzięki możliwości skorzystania z wiedzy doświadczonych doradców PODR i przedstawicieli firm nasiennych, wielu atrakcjom i sprzyjającej, słonecznej aurze przyciągnęła wielu gości, zarówno plantatorów wraz z rodzinami, miłośników kukurydzy, jak i osoby, które przybyły na pola demonstracyjne ośrodka w ramach niedzielnego spaceru.

Kukurydza na stałe wpisała się w strukturę zasiewów podlaskich pól jako jedna z najważniejszych roślin paszowych wykorzystywanych w żywieniu bydła, dlatego też nie dziwi, że święto jej poświęcone wzbudza duże zainteresowanie. Podczas Podlaskiego Dnia Kukurydzy goście mogli zapoznać się z aż 110 jej odmianami z 19 firm nasiennych oraz 13 odmianami przeznaczonymi do zbioru na kiszonkę badanych w porejestrowym doświadczalnictwie odmianowym. Osoby zainteresowane hodowlą odmian mieszańcowych kukurydzy mogły wysłuchać wykładu dr Romana Warzechy, pracownika IHAR-PIB Radzików. Podczas szkolenia słuchacze dowiedzieli się w jaki sposób powstają mieszańce kukurydzy, w jakim kierunku zmierza hodowla nowych odmian oraz o szkodnikach zagrażających polskim uprawom.

 

Wśród atrakcji przewidzianych podczas Podlaskiego Dnia Kukurydzy nie zabrakło pokazu pracy najnowszych maszyn uprawowych, takich znanych marek jak John Deer, CLASS czy New Holland oraz pokazu zbioru i analizy kukurydzy pod patronatem firmy DuPont Pioneer. Ten ostatni dotyczył m.in. czterech odmian na ziarno: P7500, P7529, P8025, P8400. Plon wymienionych odmian wyniósł od 7 do 14 t/ha suchego ziarna, natomiast wilgotność podczas zbioru od 37 do 44 %.

Tradycyjnie odbyły się także coroczne konkursy – Wojewódzki Konkurs Orki organizowany przez Sekretariat Regionalny KSOW woj. podlaskiego we współpracy z PODR oraz konkurs dla producentów mleka „Bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich” organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i PODR. Zwycięzcą konkursu dla producentów mleka został Tomasz Wasilewski z miejscowości Wyliny-Ruś, drugie miejsce zajął Jan Czarniewski z miejscowości Morze, zaś trzecie – Stanisław Szotko z miejscowości Zabłudów-Kolonia.

 

W napiętym harmonogramie imprezy przewidziano jednak chwilę wytchnienia, podczas której zwiedzający mogli spróbować pysznej zupy kukurydzianej.

Izabela Targ