Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

X Wystawa Koni Zimnokrwistych w Bakałarzewie – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

X Wystawa Koni Zimnokrwistych w Bakałarzewie


Print Friendly, PDF & Email

Ogierek BELF oraz klacz BINGO uzyskali najwyższe noty na X Powiatowej Wystawie Koni Zimnokrwistych, która obyła się 10 września 2017 r. w Bakałarzewie.

Hodowcy koni z powiatu suwalskiego oraz sejneńskiego zaprezentowali 10 klaczy ze źrebiętami, które zostały wcześniej zgłoszone i umieszczone w katalogu wystawy. Trzyosobowa komisja oceny koni w ocenie indywidualnej źrebiąt (rasy polski koń zimnokrwisty) przyznawała punkty w skali od 1 do 5 za typ rasowy, pokrój, zdrowie i rozwój oraz ruch. Oceniane źrebię mogło uzyskać maksymalnie 20 punktów. Ponadto ocenie podlegały również klacze – matki.

Oceniono źrebięta

Najwyższe noty (łącznie po 17 pkt) uzyskały trzy źrebięta. W związku z tym Komisja dokonała ponownej oceny i ustaliła, iż I miejsce zajęło 7-miesięczne źrebię – ogierek BELF, którego wystawcą był Janusz Zachariasz z m. Romanowce, pow. sejneński. Drugą lokatę zajęła klaczka WIZA Jana Kozłowskiego (gm. Bakałarzewo) zaś trzecią – ogierek BINGO Jerzego Gory (gm. Wiżajny). Prezentowana stawka źrebiąt była bardzo wyrównana.

Wyłoniono najlepsze klacze

W trakcie oceny źrebiąt komisja wytypowała trzy najlepsze klacze. Pierwsze miejsce zajęła gniada klacz BERTA (wystawca: Jerzy Gora, gm. Wiżąjny). Druga lokata przypadła kasztanowatej KROPECZCE, którą wystawił Edward Wasilewski (gm. Bakałarzewo). Trzecie miejsce zajęła WICHURA (wystawca Jan Kozłowski, gm. Bakałarzewo).

Wystawę zorganizowało Terenowe Koło Hodowli Koni w Suwałkach wspólnie z Wojewódzkim Związkiem Hodowców Koni w Białymstoku.

DSCF4302

DSCF4314

DSCF4359

Jarosław Winskiewicz