Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Wiosenne Targi Ogrodnicze za nami – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Wiosenne Targi Ogrodnicze za nami


Print Friendly, PDF & Email

Ponad dwustu wystawców i tradycyjnie już tłumy zainteresowanych – w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zakończyły się Wiosenne Targi Ogrodnicze, Pszczelarskie i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i to nie tylko na terenie województwa podlaskiego.

Słoneczna wiosenna pogoda sprzyjała zwiedzającym – miłośnikom zieleni w poszukiwaniu inspiracji do swoich ogrodów, sadów, balkonów i tarasów. Na stoiskach królowały byliny i cebule kwiatowe, kwiaty doniczkowe, sadzonki warzyw, sprzęt i środki do produkcji ogrodniczej. Specjaliści od projektowania ogrodów doradzali, jak dobrać odpowiednie rośliny do warunków glebowych jak i klimatycznych panujących w szczególności w naszym regionie. Mimo wielu egzotycznych odmian kwiatów i roślin, działkowcy najchętniej wybierali te tradycyjne, znane już od wielu lat, jak magnolie, jukki, hortensje. Ale największym zainteresowaniem, ku zdziwieniu samych wystawców cieszyły się malwy, lilaki i jaśminowce.

Obok działkowców, na targi co roku przyjeżdżają pszczelarze z całego regionu. Podczas tegorocznych wykładów mogli zdobyć wiedzę na temat nowoczesnych metod pszczelarstwa na przykładzie kanadyjskich pasiek towarowych. Temat ten omówił oraz odpowiedział na trudne pytania zainteresowanych Piotr Szyszko.

Na targach nie zabrakło też stoisk z regionalną żywnością i rękodziełem ludowym. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy zorganizowana została ekspozycja poświęcona tradycyjnym ozdobom wielkanocnym. Licznie zaprezentowały się również panie z okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich. Na ich stoiskach można było zakupić baby wielkanocne, mazurki i serniki.

Dla zwiedzających przygotowano liczne konkursy. Najmłodsi uczestnicy Targów chętnie brali udział w konkursie „Dziecko bezpieczne na wsi” zorganizowanym we współpracy z KRUS w Białymstoku oraz PIP w Białymstoku. Milusińscy zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami. Nagrodzeni zostali również uczestnicy konkursu „Zgadnij co to za roślina”, którzy licznie przybyli do namiotu PODR aby przetestować swoją wiedzę ze znajomości świata roślin.

Jak co roku zostały również przyznane nagrody dla wystawców. Hitem Targów Ogrodniczych została choina kanadyjska ze szkółki Nadleśnictwa Rudka, za Najatrakcyjniejsze stoisko komisja konkursowa uznała stoisko łomżyńskiej szkółki Cztery Pory Roku. Hitem Targów Pszczelarskich okazał się miód „Lipiec Białowieski” Włodzimierza Owłasiuka z gminy Narew. Najbogatszą ofertę zaprezentowało Gospodarstwo Ogrodnicze „Kraina Zieleni” z gminy Wysokie Mazowieckie. Trofeum szklanym uhonorowano również firmę Kurp-Dach za Hit Targów Budowlanych.

 

Anna Kostro

Krzysztof Kuteszko

Foto: W. Cieszkowska, K. Kuteszko