Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie za nami – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie za nami


Print Friendly, PDF & Email

Po raz kolejny Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie otworzyły kalendarz imprez targowo-wystawienniczych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. 21 i 22 kwietnia Agroarena zapełniła się wystawcami i zwiedzającymi z całego woj. podlaskiego i nie tylko.

Blisko dwustu producentów krzewów, drzew ozdobnych i owocowych, nasion cebul i rozsad prezentowało swoją ofertę. Każdy z klientów mógł zakupić rośliny do swego ogrodu, na taras czy balkon. Wybór był ogromny. Jednak jak podkreślają sprzedający, obecnie poszukiwane są rośliny rzadko widywane w polskich ogrodach, miłośnicy zieleni wypatrują „perełek” aby ich przydomowe oazy zieleni wyróżniały się na tle innych ogrodów. Do łask wracają też kwiaty z „babcinego ogródka” takie jak piwonie, floksy, malwy, lilaki czyli bzy.

Targom towarzyszyły wykłady i konferencje. Dużym zainteresowaniem cieszyła się konferencja dotycząca nowoczesnego chowu królików którą poprowadził prof. dr hab. Paweł Bielański z Instytutu Zootechniki – PIB w Krakowie. Zwiedzający licznie uczestniczyli w wykładzie Izabeli Targ nt. zakładania ogrodu terapeutycznego Miłośnicy i pasjonaci pszczelarstwa mieli okazję wysłuchać prelekcji dr hab. Krzysztofa Olszewskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie o przydatności ula korpusowego we współczesnej gospodarce pasiecznej.

Jak co roku dyrekcja Podlaskiego Ośrodka Rolniczego doceniła i wyróżniła najlepszych wystawców i ich produkty. Za hit wystawy komisja konkursowa uznała surfinię odmiany „BabyDoll” z gospodarstwa ogrodniczego „Wielgat” – Wola Zambrowska. Nagrodę za najatrakcyjniejsze stoisko odebrali Danuta i Wiktor Wróblewscy z Bielska Podlaskiego. Niezwykle atrakcyjnie prezentowało się stoisko firmy Drewnopol ze Starej Kamionki, które zostało wyróżnione tytułem najbogatsza oferta. W kategorii najlepszy produkt pszczelarski trofeum otrzymał Alfred Kuciński Gospodarstwo Pasieczne „Pasieka” z Pieniężna za miód ze spadzi iglastej.

Równocześnie z Wiosennymi Targami Ogrodniczymi i Targami Pszczelarskimi odbyła się Wystawa Królików. Te urocze i niezwykle przyjazne futrzaki wzbudziły największe zainteresowanie wśród najmłodszych zwiedzających.

Z myślą o młodzieży szkolnej i dzieciach przygotowany został konkurs „dziecko bezpieczne na wsi” , w którym do zdobycia były drobne upominki ufundowane przez PODR Szepietowo, KRUS Oddział Terenowy w Białymstoku i PIP w Białymstoku. Dorośli zwiedzający mogli wykazać się wiedzą w trakcie konkursu „Zgadnij co to za roślina?” – dla nich również zostały przygotowane atrakcyjne nagrody ufundowane przez PODR Szepietowo.

Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie to nie tylko okazja do zapoznania się z nowinkami ogrodniczymi i zakupu nowych nasadzeń. To również czas na wręczenie odznaczeń Zasłużony dla Rolnictwa. W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyróżnienia te wręczyła Dyrektor Generalna w MRiRW – Mirosława Jaroszewicz-Łojewska. Uhonorowani odznaka Zasłużony dla Rolnictwa zostali: Janusz Okurowski, Lucyna Kalenik, Ewa Sokołowska, Franciszek Gryszkiewicz, Stanisław Witold Chojnowski, Sławomir Kamienowski, Jolanta Czaplicka

Anna Kostro

Fot: Wioletta Cieszkowska, Krzysztof Kuteszko