Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

„Wiadomości Rolnicze” – Twoim doradcą – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

„Wiadomości Rolnicze” – Twoim doradcą


Print Friendly, PDF & Email

W najnowszym numerze „Wiadomości Rolniczych” piszemy m.in. o zaletach i kosztach uprawy gryki, której uprawą coraz częściej zajmują się podlascy rolnicy.

 

wr 5 2017

Przedstawiamy wyniki porównania plonowania nowych odmian soi oraz plonowanie mieszanek grochu z pszenżytem jarym uprawianych na nasiona.

Jesienią 2016 roku na polu doświadczalnym PODR w Szepietowie założone zostało doświadczenie łanowe polegające na porównaniu dwóch technologii uprawy: tradycyjnej (orkowej) i pasowej (bezorkowej). O stanie upraw na wiosnę piszemy na stronie 11.

Przypominamy, że młodzi rolnicy mogą składać w Oddziałach Regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie 100 tys. zł premii na samodzielne rozpoczęcie gospodarowania. Nabór trwa do 26 maja 2017 r. Jest to wsparcie finansowane z budżetu PROW 2014-2020.

To tylko niektóre tematy, które polecamy Waszej uwadze.

Za nami Wiosenne Targi Ogrodnicze i Pszczelarskie. Pomimo deszczowej pogody do Szepietowa przybyły tłumy zwiedzających. Wystawcy przygotowali bogatą ofertę roślin ozdobnych, drzew owocowych, ale także środków i maszyn do pielęgnacji ogrodów i sadów. Swoją obecnością zaszczycił nas Jacek Bogucki – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który podczas targów spotkał się z rolnikami, mieszkańcami obszarów wiejskich, przedsiębiorcami działającymi w otoczeniu rolnictwa i doradcami na konferencji dotyczącej sytuacji na rynkach rolnych i przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej. Więcej w naszej relacji na stronie 2.

W maju zapraszamy na pokazy zbioru pasz z użytków zielonych, czyli na Zieloną Galę i Targi Budownictwa Wiejskiego. Spotkajmy się na 20-21 maja w PODR W Szepietowie.

Zachęcam do lektury i kontaktu z redakcją.

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna