Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Uroczyste odsłonięcie postumentu Orła Białego w Szepietowie – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Uroczyste odsłonięcie postumentu Orła Białego w Szepietowie


Print Friendly, PDF & Email

W przededniu 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w Szepietowie uroczyście odsłonięto  postument Orła Białego przed budynkiem Urzędu Miejskiego.

W uroczystości uczestniczyli m.in. minister edukacji Dariusz Piontkowski, wicemarszałek województwa Stanisław Derehajło, przedstawiciele lokalnych samorządów, a także dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie Wojciech Mojkowski, duchowieństwo, służby mundurowe oraz mieszkańcy gminy Szepietowo.

Obecni podczas uroczystości goście złożyli pod postumentem kwiaty, wiązanki i znicze.

Z okazji uroczystości Robert Wyszyński Burmistrz Szepietowa wręczył honorowym gościom pamiątkowe statuetki.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie zaprezentowali patriotyczny montaż słowno-muzyczny, zapewniając tym samym podniosły charakter uroczystości. Dodatkową atrakcją był uroczysty wiwat z armatek przygotowany przez Bractwo Kurkowe oraz występ lokalnej orkiestry dętej.

Orzeł Biały

Autorem projektu pomnika Orła Białego, który stanął przed Urzędem Miejskim w Szepietowie  jest Maria Puścian, a wykonawcą Zbigniew Gorzkowski rzeźbiarz z Szepietowa.

–  Orzeł wykonany jest z białego marmuru. Nie jest to odlew, tylko ręcznie wykonana rzeźba – a zrobienie jej było dla mnie ogromnym zaszczytem – wyjaśniał artysta.

Pan Zbigniew na co dzień pracuje w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Jego największą pasją jest rzeźba. Swoje prace wykonuje w kamieniu i drewnie. Można je obejrzeć na licznych wystawach organizowanych w województwie, ale także i za granicą. Wielokrotnie były nagradzane. Są to duże rzeźby przeznaczone przede wszystkim do ogrodów – świetnie komponują się z naturalnym środowiskiem, z którego same pochodzą, ale artysta wykonuje też mniejsze prace – które cieszą się popularnością. Kolejną pasją pana Zbyszka jest malarstwo i w tej dziedzinie, również odnosi sukcesy. Zachęcamy do obejrzenia prac pan Zbigniewa na facebooku.

Anna Fatyga

PODR w Szepietowie

 fot. GOK Szepietowo