Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Uczestnicy tegorocznych targów wybrali najsmaczniejszy produkt regionalny województwa podlaskiego – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Uczestnicy tegorocznych targów wybrali najsmaczniejszy produkt regionalny województwa podlaskiego


Print Friendly, PDF & Email

Podlaskie słynie z tradycyjnych produktów regionalnych. Nasza kuchnia to przede wszystkim prosta kuchnia regionów wiejskich, bardzo zróżnicowanych pod względem kulturowym. Smak tradycyjnych wędlin, serów czy sękacza znany jest w całej Polsce i zachwycił nie jedno podniebienie.

2858 1

W miniony weekend, aby posmakować potraw regionalnych nie trzeba było zwiedzać całego województwa, wystarczyło odwiedzić tereny wystawowe Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Podczas XXIV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, V Ogólnopolskiej Wystawy Królików został przeprowadzony ”Konkurs na najsmaczniejszy produkt regionalny województwa podlaskiego”

Wszyscy zwiedzający, którzy podczas targów odwiedzili namiot Podlaskiego Ośrodka Rolniczego w Szepietowie mogli degustować produkty regionalne, a na ten wyjątkowyoddać głos. To właśnie głosy zwiedzających zadecydowały o wyborze tego najsmaczniejszego. Dodatkowo każdy poprawnie oddany głos brał udział w losowaniu upominków dla publiczności.

O tytuł „Najsmaczniejszego produktu regionalnego województwa podlaskiego” walczyły następujące produkty:

Nr 1. Kibiny – Stowarzyszenie „BARWA”, powiat białostocki,

Nr 2. Ser nadbużański dojrzewający – Dażynka – Grażyna Putkowska, powiat siemiatycki;

Nr 3. Ser koryciński „Swojski” – Zrzeszenie Producentów Sera Korycińskiego, powiat sokólski;

Nr 4. Ser podpuszczkowy dojrzewający z Wiżajn – Grupa Producentów Produktu Lokalnego z gm. Wiżajny i Rutka Tartak, powiat suwalski;

Nr 5. Bankuchen (sękacz) – Cukiernia „Ciasta Reni”, Puńsk, powiat sejneński;

Nr 6. Mrowisko – Cukiernia „Ciasta Reni”, powiat sejneński;

Nr 7. Kiełbasa z Ejszeryszek – Tadeusz Protasiewicz, powiat suwalski;

Nr 8. Boczek wędzony z Ejszeryszek – Tadeusz Protasiewicz, powiat suwalski;

Nr 9. Szynka ze słoninką – Dażynka – Grażyna Putkowska, powiat siemiatycki;

Nr 10. Kindziuk z Puńska – Biruta Virakus, PPUH „DEŚRA”, powiat sejneński.

Stoisko Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie w ciągu dwóch dni odwiedziło 218 osób, a ich głosy rozłożyły się następująco:

2858 3

1 miejsce 38 głosów zdobył Kindziuk z Puńska;

2858 4

2 miejsce 22 głosów zdobyły Kibiny;

2858 5               2858 6

3 miejsce po 21 głosów zdobyły równocześnie Ser koryciński „Swojski” oraz Szynka ze słoninką.

Laureatom konkursu nagrody ufundowała Agencja Rynku Rolnego – Oddział w Białymstoku.

2858 7

Przeprowadzono również losowanie upominków dla publiczności biorącej udział w głosowaniu. Szczęście uśmiechnęło się do: Janusza Okurowskiego; Aliny Zubryckiej; Marzeny Molskiej.

Konkurs miał na celu promocję regionalnych produktów tradycyjnych województwa podlaskiego ich popularyzację oraz sposób wytwarzania w oparci o tradycyjne regionalne receptury. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Organizatorem konkursu był Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie przy wsparciu Agencji Rynku Rolnego – Oddział w Białymstoku.

Grażyna Gosk