Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Tłumy na Targach w Szepietowie – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Tłumy na Targach w Szepietowie


Print Friendly, PDF & Email

Trwają Targi Ogrodnicze i Leśne w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. W tym roku odbywają się 11 i 12 października. Podczas pierwszego dnia tłumy zwiedzających skorzystały z bogatej oferty jaką przygotowali organizatorzy. Właściciele przydomowych sadów i ogrodów wybierali wśród bogatego asortymentu drzew, krzewów owocowych i ozdobnych, bylin, cebul kwiatowych i kwiatów doniczkowych. Rękodzielnicy zaprezentowali swoje produkty, wśród których królowały wyroby z wikliny. Regionalne przysmaki i miody cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Las i my

Targom Ogrodniczym po raz drugi towarzyszą Targi Leśne „Las i my”. To jedyne, tak wielkie w województwie podlaskim, wydarzenie związane z lasem. Są doskonałą okazją do poznania aktualnych trendów i nowości związanych z rynkiem drzewnym i z gospodarką leśną. Zwiedzający mieli okazję skorzystać z doradztwa leśnego. To z myślą o nich przeprowadzono konkursy, zabawy edukacyjne, przegląd sygnałów myśliwskich.

Konkursy

Poznaliśmy zwycięzców konkursu na: „Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne województwa podlaskiego” i konkursu „Piękna i estetyczną wieś”.

Dzień pełen atrakcji

Wszyscy, którzy 11 października odwiedzili tereny Szepietowskiej Agroareny mogli uczestniczyć w pokazach wytwarzania wyrobów ze skóry, rzeźbienia pilarką spalinową, pokazach pracy maszyn wielooperacyjnych wykorzystywanych w gospodarce leśnej oraz pokazach technicznego tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego. Dużym zainteresowaniem cieszył się prezentacja wykonywania jesiennych stroików okolicznościowych.

Na zwiedzających czekała wystawa prac zgłoszonych do konkursu fotograficznego „Las i My” i wystawa królików rasowych. Można było odwiedzić pasiekę PODR i skorzystać z porad pszczelarza.

Po wiedzę do specjalistów

Dziś można było skorzystać z porad specjalistów PODR w Szepietowie. Doradcy udzielali informacji z zakresu integrowanej ochrony roślin, ekologicznych metod gospodarowania, ochrony środowiska, innowacyjnych rozwiązań w zakresie energetyki odnawialnej, prowadzenia gospodarstwa rolnego na obszarach objętych Dyrektywą Azotanową (OSN), prowadzenia gospodarstwa rolnego na obszarach objętych siecią Natura 2000, programów rolnośrodowiskowych, a także planowanych działań w nowym PROW 2014-2020. Tuż obok trwał kiermasz książek o tematyce ogrodniczej i leśnej.

Na nowych prenumeratorów Wiadomości Rolniczych czekał ręcznie wykonany kwiat.

Nie przegap okazji zaprenumeruj czasopismo – w drugim dniu Targów też obdarujemy Cię uroczym kwiatem

Po rozrywkę

Na scenie pięknie zaprezentowały się zespoły promujące dorobek kulturowy powiatu siemiatyckiego. Wystąpiły zespoły „Kalina” z Żurobic, „Radzikowszczaki” i „Nowina”. Targom towarzyszyły występy sygnalistów z SGGW z Warszawy – Zespół Akteon.

Dzisuaj też jest dzień targowy

W niedzielę również przygotowaliśmy atrakcyjne występy. Już o godz. 10.00 zapraszamy przed scenę, gdzie odbędą się pokazy sztuki przetrwania w wykonaniu Stowarzyszenia Polskiej Szkoły Surwiwalu , a o godz. 11.00 pokaz sztuki walki zaprezentowany przez Polską Akademię Sztuk Walki i Fitnessu „Andy” oraz Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Dzieci i Młodzieży. O godz. 12.30 zapraszamy na występ Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie”. Swoje umiejętności zaprezentuje też Dęta Orkiestra Młodzieżowa.

Szczególnej uwadze polecam pokaz szkolenia psów myśliwskich, który odbędzie się na ternach pokazowych o godz. 13.00.

Najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym Targom Leśnym będzie Otwarte Forum Dyskusyjne pn.”Organizacja nadzoru nad lasami niepaństwowymi” z udziałem właścicieli i zarządców lasów niepaństwowych, ekspertów, naukowców i leśników. Zapraszamy 12 października o godz. 10.00 do sali nr 4 budynku PODR w Szepietowie.

Jutro o godz. 12.00 dowiemy się kto został zwycięzcą konkursu na Najatrakcyjniejsze stoisko, kto otrzyma nagrodę za Najbogatszą ofertę targów. Poznamy Hit Targów Ogrodniczych i Hit Targów Leśnych. Wręczymy nagrody zwycięzcom konkursu fotograficznego „Las i My”.

Zapraszamy również do namiotu Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, gdzie przez cały dzień trwać będzie konkurs „Zgadnij co to za roślina” oraz przygotowany z myślą o najmłodszych konkurs z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Na uczestników czekają nagrody.

Nie przegap okazji. Przyjedź do Szepietowa i skorzystaj z bogatej oferty Targów Ogrodniczych „Jesień w sadzie i ogrodzie” i Targów Leśnych „Las i My”. Czekamy właśnie na Ciebie.

Anna Fatyga

1725 2

1725 3

1725 4

1725 5

1725 6

1725 9

1725 7

1725 8

Foto: R. Korczak