Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Test przezimowania roślin w praktyce [FOTO] – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Test przezimowania roślin w praktyce [FOTO]


Print Friendly, PDF & Email

Rolniku! Jeśli masz zastrzeżenia co do przezimowania Twoich zbóż ozimych? Szybki test rozwieje Twoje wątpliwości. Prezentujemy przykładowy sposób przeprowadzenia tego zabiegu.

1. Rośliny pobieramy starannie, aby ich nie uszkodzić. Nie wyrywamy, tylko wykopujemy. Następnie w zimnej wodzie płuczemy z resztek gleby.

1 testprzezimowania 2016

 

2 testprzezimowania 2016

2. Przycinamy od 2 do 4 cm nad węzłem krzewienia.

3 testprzezimowania 2016

3. Korzenie możemy skrócić, ale nie koniecznie.

4 testprzezimowania 2016

4. Rośliny układamy w pojemniku, na materiale zapewniającym utrzymanie wilgoci przez 24 godziny.

5 testprzezimowania 2016

5.  Obserwacji można dokonać już po kilku godzinach. Wcześniejszy start świadczy o lepszym wigorze i rokuje lepiej.

6 testprzezimowania 2016

6. Oto efekt po 24 godzinach.

7 testprzezimowania 2016

7. Strzałkami zaznaczono odrosty, czyli żywe rosliny. Rośliny skreślone są martwe.

8 testprzezimowania 2016

Ciekawostka! Świeże korzenie przybyszowe na zdrowym pszenżycie świadczą, że wegetacja ruszyła już w tym roku. (Roślina pobrana 19.02.2016 r.)

9 testprzezimowania 2016

Andrzej Markowski