Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Terminarz rolnika na pierwsze półrocze – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Terminarz rolnika na pierwsze półrocze


Print Friendly, PDF & Email

Przypominamy o ważnych datach, które każdy podlaski rolnik powinien uwzględnić w swoim kalendarzu na pierwsze półrocze 2016 roku. Sprawdź, kiedy złożyć odpowiedni wniosek i opłacić składkę KRUS. Pamiętaj o tagach w Szepietowie.

        STYCZEŃ

Kiedy styczeń najostrzejszy, wtedy roczek najpłodniejszy

15 stycznia, piątek – Rozpoczął się nabór wniosków o dopłatę do kwalifikowanego materiału siewnego w Agencji Rynku Rolnego. Nabór potrwa do 26 czerwca. O szczegółach można przeczytać na naszej stronie, a pomoc przy wypełnieniu wniosku uzyskacie u naszych doradców

21 stycznia, czwartek – Wszystkie babcie mają swoje święto, a dzień później dziadkowie

31 stycznia, niedziela – Mija termin płatności za I ratę składki KRUS

        LUTY

Silne wiatry przy końcu lutego, spodziewaj się zatem lata żyznego

1 lutego, poniedziałek – Rozpoczyna się przyjmowanie wniosków w urzędach gmin o dopłatę do paliwa rolniczego. Wnioski będzie można składać do 28 lutego

4 lutego, czwartek – Folgujemy sobie i korzystamy z uroków Tłustego Czwartku

9 lutego, wtorek – Ostatki (zapusty) i tradycyjny „śledzik”

10 lutego, środa – Na ten dzień przypada Środa Popielcowa i jednocześnie rozpoczyna się Wielki Post

14 lutego, niedziela – Wszyscy zakochani manifestują swoje uczucia – Walentynki

       MARZEC

W marcu gdy są grzmoty, urośnie zboże ponad płoty

8 marca, wtorek – Panowie niosą tulipanów naręcza. To Dzień Kobiet! Panie odwdzięczą się 2 dni później

15 marca, wtorek – ARiMR rozpoczyna przyjmowanie wniosków o płatności (bezpośrednie, dodatkowe, rolnośrodowiskowe w ramach PROW 2007-2013, rolnośrodowiskowo-klimatyczne w ramach PROW 2014-2020, ekologiczne). Jest to także ostatni dzień płatności I raty podatku rolnego oraz od nieruchomości

20 marca, niedziela – Początek astronomicznej wiosny, Niedziela Palmowa

27 marca, niedziela – Wielkanoc. Pamiętajmy, że zmieniamy czas z zimowego na letni i śpimy o godzinę krócej

        KWIECIEŃ

Jak przygrzeje słonko, przejdzie kwiecień łąką

1 kwietnia, piątek – Uważajmy na dowcipnisiów, jest Prima Aprilis

16-17 kwietnia, sobota i niedziela – Rezerwujemy czas i przyjeżdżamy z całą rodziną na Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie do PODR W Szepietowie

22 kwietnia, piątek – Międzynarodowy Dzień Ziemi

30 kwietnia, sobota – Termin złożenia wniosku o ubezpieczenie upraw rolnych przed skutkami suszy (nie dotyczy roślin, których termin ubezpieczenia mija 31 maja, patrz niżej). W tym dniu mija także termin składania zeznań podatkowych w US oraz termin płatności za II ratę składki KRUS

         MAJ

Gdy się maj z grzmotem odezwie na wschodzie, rok sprzyja sianu i zbożu w urodzie

1 maja, niedziela – Międzynarodowe Święto Pracy

2 maja, poniedziałek – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

3 maja, wtorek – Święto Konstytucji 3-go Maja

15 maja, niedziela – Zielone Świątki (Zesłanie Ducha Świętego). Święto rolników i pasterzy. Kiedyś w ten dzień gospodynie wypędzały bydło na pastwiska przed wschodem słońca wierząc, że dzięki temu krowy będą dawały dużo mleka i aż do późnej jesieni nie zabraknie im paszy. W tym dniu wypada również termin płatności II raty podatku rolnego oraz od nieruchomości

16 maja, poniedziałek – Ostatni dzień przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie – bez sankcji i jednocześnie największe kolejki u doradców pomagających wypełniać dokumenty. Warto zająć się ty dużo wcześniej.

26 maja, czwartek – Boże Ciało oraz Dzień Matki

28-29 maja, sobota i niedziela – Wydarzenie, na którym nie może Was zabraknąć – Zielona Gala, Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego oraz Czempionat Koni Sokólskich.

31 maja, wtorek – Termin złożenia wniosku o ubezpieczenie kukurydzy, tytoniu, chmielu, ziemniaków, gryki, prosa, fasoli, warzyw gruntowych z rodziny psiankowatych i dyniowatych. W tym dniu mija też termin złożenia zaświadczenia do Urzędu Skarbowego o należnym podatkuza poprzedni rok (dla osób na tzw. podwójnym KRUS-ie).

     CZERWIEC

Czerwiec mokry po zimnym maju – chłopom w jesieni będzie jak w raju

1 czerwca, środa – W tym dniu postarajmy się sprawić szczególnie dużo radości naszym pociechom. Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka

9 czerwca, czwartek – Ostateczny termin przyjmowania wniosków obszarowych przez ARiMR. Pamiętajmy, że Agencja będzie naliczać płatność pomniejszoną o 1% za każdy dzień po terminie 15 maja.

20 czerwca, poniedziałek – Najdłuższy dzień w roku i pierwszy dzień lata

23 czerwca, czwartek – Dzień Ojca

25-26 czerwca, sobota, niedziela – Największe wydarzenie rolnicze we wschodniej Polsce i jedno z największych w kraju – Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w PODR w Szepietowie

26 czerwca, niedziela – Ostatni dzień składania wniosków o dopłatę do kwalifikowanego materiału siewnego w Agencji Rynku Rolnego

 

Wawrzyniec Wichrowski