Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Tchnij życie do ogrodu – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Tchnij życie do ogrodu


Print Friendly, PDF & Email

Po długiej zimie ogrody są dalekie od ideału. Wiosną należy poświęcić im wiele pracy by w okresie kwitnienia i owocowania urzekały. Naprzeciw temu wyzwaniu wychodzi Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie – 22 i 23 kwietnia po raz kolejny organizuje Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie.

Wydarzenie to daje możliwość zapoznania się z ofertami producentów materiału ogrodniczego i szkółkarskiego, zakupienia drzew i krzewów owocowych, ozdobnych, a także roślin, sadzonek, rozsad, cebul oraz nasion. Nie zabraknie również sprzętu ogrodniczego, narzędzi, środków do ochrony i uprawy roślin. Spośród blisko 200 wystawców znajdą się między innymi producenci małej architektury, mebli ogrodowych, altan, i oczek wodnych. Poradą służyć będą fachowcy z gospodarstw ogrodniczych. Spragnionym wiedzy specjaliści PODR przygotowali interesujące wykłady. Pierwsze wykłady w sobotę poprowadzi Izabela Targ, która poszuka odpowiedzi na pytanie czy mini-ogrodnictwoma zastosowanie na wsi? Równolegle Artur Arszułowicz przedstawi zainteresowanym problemy zdrowotności pszczół. Następnie w budynku Centrum Edukacji i Produkcji Biopaliw Płynnych odbędzie się pokaz tłoczenia i estryfikacji oleju z roślin oleistych podczas, którego uczestnicy zapoznają się z: przepisami dotyczącymi utworzenia rolniczej wytwórni biopaliw, ekspozycją roślin oleistych, charakterystyką zainstalowanych urządzeń, oceną parametrów dotyczących jakości biopaliwa i wykorzystania go w ciągnikach. Pokaz tłoczenia odbędzie się również w niedzielę.

W ramach Targów Pszczelarskich przewidziane będą wykłady, konsultacje pszczelarskie z naukowcami i specjalistami branżowymi. W celu propagowania właściwości leczniczych produktów pszczelich na stoisku promocyjno-degustacyjnym będzie możliwość skosztowania wielu rodzajów miodu, jak również pyłku kwiatowego, pierzgi i innych smakołyków. W tym roku Targi Pszczelarskie wzbogacone zostaną o specjalistyczne stoisko ze sprzętem do gospodarki pasiecznej. Będzie możliwość zaopatrzenie się w drobny sprzęt pszczelarski, odzież ochroną, jak również literaturę fachową, a nawet ule.

Uzupełnieniem bogatej oferty targowej będzie coroczna Wystawa Królików Rasowych. Zwiedzający przez dwa dni będą mogli obejrzeć ok 200 okazów. Smakosze kuchni lokalnej też znajdą coś dla siebie. Stoiska obfite będą w produkty regionalne, ekologiczne, tradycyjne.

Właściciele najatrakcyjniejszych stoisk, wytwórcy najlepszego produktu pszczelarskiego i wystawcy z najbogatszą ofertą zostaną wyróżnieni przez organizatorów. Tradycyjnie zostanie też wybrany Hit Targów.

Sylwia Sikorska