Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Święto kukurydzy w PODR Szepietowo – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Święto kukurydzy w PODR Szepietowo


Print Friendly, PDF & Email

Kukurydza na dobre zagościła na podlaskich polach. Rolników, którzy chcą poszerzyć wiedzę o uprawie i ochronie kukurydzy zapraszamy 9 września 2018 roku do Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie na Podlaski Dzień Kukurydzy. Przygotowaliśmy bogaty program edukacyjny.

Współczesna technologia uprawy kukurydzy wymaga od rolnika stosowania nowych środków produkcji oraz ciągłego poszerzania swojej wiedzy, dzięki którym można uzyskać wysokie i opłacalne plony. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom producentów tej rośliny organizowany jest Podlaski Dzień Kukurydzy. Impreza ta, która ma na celu zaprezentowanie najnowocześniejszych technologii produkcji i zbioru kukurydzy, a także pomoc rolnikom w rozwiązywaniu problemów z uprawą tej rośliny,  już po raz siedemnasty odbędzie się na polach doświadczalnych PODR Szepietowo.

Wiedza jest najważniejsza

Specjaliści Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie przedstawią nowe metody możliwości zastosowania kukurydzy oraz doradzą w wyborze odpowiednich odmian do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Przedstawiciele firm oferujących nasiona kukurydzy udzielą informacji na temat wymagań uprawowych poszczególnych odmian, nie tylko tych przez nich oferowanych. Zaprezentują się również firmy z branży rolniczej m.in. producenci i dealerzy maszyn i urządzeń do zbioru i konserwacji kukurydzy a także producenci środków do produkcji rolniczej.

Pokazy, prezentacje i wykłady

Tak jak w ubiegłych latach, tak również w tym roku na zwiedzających czeka wiele atrakcji a najważniejszą będą pokazy pracy maszyn do zbioru kukurydzy oraz gruberowanie i siew poplonu.

Podczas Podlaskiego Dnia Kukurydzy zainteresowani będą mogli zobaczyć kolekcję 139 odmian kukurydzy z 24 firm nasiennych. Na polach doświadczalnych PODR Szepietowo będzie można przyjrzeć się budowie i plonowaniu wszystkich prezentowanych odmian. W programie przewidziano również wykłady i konsultacje z zakresu produkcji kukurydzy.

Konkursy

Już po raz jedenasty podczas trwania Podlaskiego Dnia Kukurydzy odbędzie się finał Wojewódzkiego Konkursu Orki. Wszystkich zainteresowanych prawidłowym wykonaniem orki zapraszamy na niezwykle widowiskowe i emocjonujące współzawodnictwo najlepszych oraczy z województwa podlaskiego. Jak co roku targom towarzyszyć będzie rozstrzygnięcie konkursu dla producentów mleka „Bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich” przeprowadzonego przez KRUS oddział w Białymstoku.

Organizatorami Podlaskiego Dnia Kukurydzy są: Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Polski Związek Producentów Kukurydzy w Poznaniu.

 

Podlaski Dzień Kukurydzy

9 września 2018 r.

Program

10.00 Otwarcie Podlaskiego Dnia Kukurydzy

– Adam Niebrzydowski – Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w  Szepietowie

– Tadeusz Michalski – Prezes Polskiego Związku Producentów Kukurydzy w Poznaniu

10.20 Lustracja Kolekcji Odmian Kukurydzy

– 139 odmian

– Firmy Nasienne – 24

10.20 Wykład: Reakcja kukurydzy na suszę – prof. dr hab. Tadeusz Michalski –  Prezes Polskiego Związku Producentów Kukurydzy w Poznaniu
11.00 Wykład: Hodowla FarmSaat AG- Partnerstwo w rolnictwie – prezentacja firmy i odmian – Tomasz Krakowiak – Dyrektor Regionalny w Polsce FarmSaat
11.40 Wykład: Nowości odmianowe kukurydzy kiszonkowej – Janusz Malanowski – Syngenta
12.00 Rozstrzygnięcie konkursu dla producentów mleka – „Bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich” – KRUS Białystok
12.20 Promocja kukurydzy w potrawach – namiot wykładowy
12.30 Konsultacje w zakresie produkcji kukurydzy – namiot wykładowy
13.00

 

Pokazy:

– Cięcia kukurydzy na kiszonkę Hodowla FarmSaat AG + I AGRO Frankopol

– Gruberowania + siew poplonu  FARMWINTER Hodowla FarmSaat AG + AGRO Frankopol

– Tomasz Krakowiak – FarmSaat

9.45 – 14.00 XI Wojewódzki Konkurs Orki

 

 

 

 

 

 

Anna Kostro

spec. ds. promocji