Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Święto Chleba w Ciechanowcu – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Święto Chleba w Ciechanowcu


Print Friendly, PDF & Email

Zapraszamy na XV Podlaskie Święto Chleba, które odbędzie się 16 sierpnia 2015 r. w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. W programie m.in. pokazy obrzędów dożynkowych, wypieku chleba, mółcenia, parada zabytkowych ciągników, obrzęd święcenia zwierząt, konkurs na wykonanie równianki, a także występy zespołów folklorystycznych i kapel ludowych. Początek o godz. 10.00.

 Program uroczystości XV podlaskiego święta chleba

10.00 – Msza Św. W Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu

11.30 – Przejazd Zaprzęgów Konnych z Kościoła do Muzeum Rolnictwa

12.15 – Uroczyste Otwarcie XV Podlaskiego Święta Chleba

12.45 – Parada zabytkowych ciągników (przed Pałacem)

11.00 – Zabawy i tańce z XIX/XX w. w wykonaniu Białorusinów        

           (Skansen A – zagroda białoruska)

13.30 – Obrzęd święcenia zwierząt (Skansen A)

 

Ceremonia Dożynkowa (Skansen B – pole przy wiatraku)

14.00 – Wyjazd Orszaku Żniwnego (Skansen A)

14.15 – Pokazy żniwne

Wyjście w pole, żęcie sierpem, koszenie kosą, odpoczynek, oborywanie, przepiórki

14.45 – Prezentacja Białoruskich Obrzędów Dożynkowych

15.20 – Przemarsz Orszaku Dożynkowego:

* Korowód żniwiarzy polskich z pola do dworu – przekazanie wieńca  dożynkowego Starostom

* Korowód Żniwiarzy Białoruskich z pola do zagrody białoruskiej

(Skansen A) – dokończenie białoruskich obrzędów dożynkowych

15.30 – Młócenie zboża młocarnią napędzaną lokomobilą

15.30 – Wręczenie statuetek za Najciekawsze Stoisko Piekarnicze (scenap pałacem)

16.00 – 17.00 – Koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka (scena przed pałacem)

 Podlaskie Lato 2015 W Ciechanowcu (Amfiteatr)

17.00   – Hoyraky

18.30 – Gienek Loska Band

20.00 – Gwiazda Wieczoru – Enej

 Ponadto w programie

Od 10.00 – Pokaz wypieku chleba w plenerowym piecu chlebowym (Skansen B)

Od 10.00 – Występy Zespołów Folklorystycznych i Kapel Ludowych: Zespół Tańców Narodowych z Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, Klekociaki z Bociek, Zespół Ludowy Kalina z Żurobic, Zpit Pasieka z Platerowa, Zpit Bezwianka z Ostrowi Mazowieckiej, Zpit Podlaskie Kukułki z Bielska Podlaskiego, Projekt Artystyczny Meandry z Łomży, Kapela Kłosy z Ciechanowca, Sterdyniacy ze Sterdyni, Kapela Wuja Krzycha ze Skrzeszewa, Wrzosy z Wilanowa, Mielniczanie z Mielnika, Bondarczuki z Wieski, Kapela Radzikowszczaki, Kapela Mazowiecka z Warszawy

10.00 – 14.00 – Konkurs na Wykonanie Równianki (Skansen A – Zagroda Szlachecka)

16.00 – Rozstrzygnięcie Konkursu na Wykonanie Równianki (Zagroda Szlachecka – Skansen A)

plakat 800x600 swieto chleba