Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Hodowlana czołówka w Szepietowie – Superczempiony Wystawy – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Hodowlana czołówka w Szepietowie – Superczempiony Wystawy


Print Friendly, PDF & Email

Już po raz dwudziesty trzeci hodowcy wystawiali do konkursu swoje najlepsze zwierzęta. Podziwiano najpiękniejsze okazy: bydła ras mlecznych i mięsnych, koni, owiec, drobiu i królików.  Hodowcy przywieźli prawie 1000 zwierząt, najlepszych przedstawicieli swoich ras. Odbyła się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Ogólnopolska Wystawa Drobiu Hodowlnego i Królików.

Przez dwa dnia – 25 i 26 czerwca 2016 r. można było podziwiać najpiękniejsze okazy: bydła ras mlecznych i mięsnych, koni, owiec, drobiu i królików. Jak na mleczną potęgę kraju przystało licznie zaprezentowano bydło mleczne. Hodowcy przywieźli ponad 150 krów i jałowic. Wśród bydła mięsnego można było oglądać rasy: limousin, charolaise, simental i hereford. Hodowcy koni przywieźli okazy rasy polski koń zimnokrwisty oraz typ sokólski.

Podczas III Ogólnopolskiej Wystawy Drobiu Hodowlanego i Użytkowego im. Adama Medykiewicza zaprezentowano stadka kur nieśnych i brojlerów, kaczek, gęsi, indyków, przepiórek i innych gatunków drobiu. Hodowcy z całej Polski wystawili ponad 200 sztuk drobiu hodowlanego, podziwiano również kolorowy drób ozdobny.

W program szepietowskich wystaw na stałe wpisała się Ogólnopolska Wystawa Królików, zaprezentowano około 500 sztuk królików w różnych rasach.

Staranne przygotowanie zwierząt oraz efekty gospodarskiej pracy zostały ocenione przez komisję konkursową, która wyłoniła superczempiony, czempiony oraz wiceczempiony.

Tytuły superczempionów przyznano w następujących kategoriach:

– w kategorii krów mlecznych za krowę Cordel Mary 26, właściciel Stanisław Żochowski

– w kategorii jałowic mlecznych za jałówkę Veela 320, właściciel Stanisław Żochowski

– w kategorii bydło mięsne za krowy, za jałowicę Nana, właściciel Jerzy Magowski

– w kategorii klacze za klacz Legia, właściciel Stanisław Wójcicki

– w kategorii ogiery za ogiera Brutus, właściciel Bazyli Sawczak

– w kategorii matki maciorki za maciorkę rasy Kamienieckiej, właściciel Jan Surel

– w kategorii tryki – tryk rasy Białogłowa Owca Mięsna, właściciel Tomasz Rokicki

– w kategorii mięsny drób grzebiący za stado rodzicielskie Ross 308, właściciel Sławomir Marek Białous

– w kategorii nieśny drób grzebiący za stado hodowlane przepiórek japońskich rodu J-11, właściciel Dariusz Królik

– w kategorii drób wodny za kaczki typu Pekin, właściciel Adam Belt, Ośrodek Hodowli Kaczek

– w kategorii rasy duże – Olbrzym Srokacz Czarny, właściciel Elzbieta Kubies

– w kategorii rasy średnie – Nowozelandzki Biały, właściciel Grzegorz Szumigaj

– w kategorii rasy małe – Holenderski Żelazisty, właściciel Emil Klinicki

 zwierzaki

Krowa

krowy

zwierzaki1

zwierzaki3

 

zwierzaki2

krowy1

krowa1

zwierzaki4

zwierzaki5

zwierzaki6

krliki