Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Sprawdź o czym piszemy w listopadowych „Wiadomościach Rolniczych” – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Sprawdź o czym piszemy w listopadowych „Wiadomościach Rolniczych”


Print Friendly, PDF & Email

Zachęcamy do przeczytania najnowszego wydania naszego pisma, w których przedstawiamy m.in.  relację z Jesiennych Targów Ogrodniczych, które odbyły się na początku października w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Przeczytacie również o spotkaniu kobiet, które czynnie udzielają się w sektorze rolniczym. Prezentujemy także tegoroczne podlaskie „Perły” kulinarne”

.

Czy konopie włókniste wrócą do łask? – o tym pisze Katarzyna Wielgusz z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Może warto zastanowić się nad ich uprawą?

Polecamy artykuł dotyczący programu „Czyste powietrze”, który ma na celu zapobieganie lub ograniczenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń przenikających do atmosfery emitowanych przez budynki jednorodzinne.  Trwa nabór wniosków o dopłaty w tym programie. Z dofinansowania mogą skorzystać osoby fizyczne, które zdecydują się na wymianę źródeł ciepła lub m.in. termomodernizację budynku jednorodzinnego. Maksymalna dotacja może sięgnąć, aż 90% kosztów kwalifikowanych – więcej informacji w artykule.

Czy handlowanie na bazarku to odpowiednie zajęcie dla producenta żywności? Jakich specjałów powinniśmy szukać na ryneczku? – odpowiedzi znajdziemy w artykule „Rarytasy na lokalnym rynku”.

Jak, w każdym numerze przedstawiamy ceny podstawowych produktów do produkcji rolnej, prezentujemy pasje naszych Czytelników oraz polecamy sprawdzone przepisy kulinarne.

Zachęcam do lektury

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna „Wiadomości Rolniczych”