Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Spotkanie rolników z ministrem rolnictwa w sprawie ASF – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Spotkanie rolników z ministrem rolnictwa w sprawie ASF


Print Friendly, PDF & Email

Minister rolnictwa Stanisław Kalemba obiecał, że rząd pomoże podlaskim rolnikom sprzedać tuczniki. Takie zapewnienie otrzymali podlascy rolnicy od ministra na spotkaniu w Sokółce.

26 lutego w sali Metal-Fachu w Sokółce minister rolnictwa Stanisław Kalemba spotkał się z rolnikami, przedstawicielami samorządów, instytucji pracujących na rzecz rolników z województwa podlaskiego.

Minister Rolnictwa omówił działania, które podejmuje ministerstwo w celu zminimalizowania strat jakie głównie podlascy rolnicy ponoszą w związku z wykryciem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) u padłych dzików na terenie przygranicznych dwóch gmin Szudziałowa i Krynek.

Wykrycie wirusa zmusiło służby weterynaryjne do utworzenia strefy buforowej w celu uniemożliwienia przedostanie się wirusa do gospodarstw. Wszystkie te działania spowodowały, że rolnicy nie mogą sprzedać swoich świń i to jest bardzo duży problem. Spadły też ceny żywca wieprzowego w związku z zablokowaniem przez wiele państw importu trzody chlewnej z naszego kraju.

Ze strony rolników była dosyć ostra dyskusja oraz duży niepokój związany z wstrzymaniem skupu trzody chlewnej. Bożena Jelska-Jaroś jako prezes Podlaskiego Związku Hodowców Trzody Chlewnej podkreśliła, że rolnicy oczekują w tej sprawie konkretnych działań zmierzających do zrekompensowania strat jakie poniosą w wyniku powstałej sytuacji niezawinionej przez nich.

W końcowej części spotkania minister Kalemba obiecał, że rząd pomoże podlaskim rolnikom sprzedać tuczniki być może organizując skup interwencyjny.

W trakcie spotkania zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztof Jażdżewski omówił sposób postępowania w celu zapobieżenia rozprzestrzenienia się tej choroby w głąb kraju.

Wśród licznie zgromadzonych gości między na spotkaniu z ministrem rolnictwa byli m.in.: poseł na Sejm Krzysztof Jurgiel, wicemarszałek województwa Mieczysław Baszko, wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski, dyrektor departamentu rolnictwa UM Ewa Kulikowska, prezes PIR Grzegorz Leszczyński, zastępca dyrektora PODR w Szepietowie Mariusz Cylwik, kierownik PZDR w Sokółce Stanisław Jaroszewicz.

Roman Wojewódzki