Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Przygotuj ogród do zimy – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Przygotuj ogród do zimy


Print Friendly, PDF & Email

Antonówka, kosztela węgierka, renkloda, a może jednak malina lub borówka, czy też rośliny ozdobne? Sezon ogrodniczy dobiega końca. To ostatni dzwonek na dokonanie nasadzeń i przygotowania ogrodu do zimy. Już 7 i 8 października na terenach wystawowych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie można będzie zakupić materiał szkółkarski oraz dowiedzieć się jak przygotować rośliny przed zimowym spoczynkiem.

XXIV Jesienne Targi Ogrodnicze to odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów. Targi obejmujące swym zakresem każdy sektor ogrodniczy, dedykowane są przedstawicielom firm wykonujących ogrody, właścicielom gospodarstw ogrodniczych i szkółkarskich oraz miłośnikom ogrodów.

W tegorocznym programie targów znajdzie się prezentacja szerokiej gamy roślin i artykułów szkółkarskich, maszyn i urządzeń do prac ogrodowych oraz zabudowy, wyposażenia i aranżacji ogrodów. Nie zabraknie bogatej oferty nawozów i podłoży ogrodniczych. Zwiedzający będą mogli zasięgnąć porady jak wzmocnić i zabezpieczyć rośliny przed zimą, aby na wiosnę móc cieszyć się pięknym ogrodem, a także móc skorzystać z jego dobroczynnych właściwości. Temat hortiterapii przedstawi Beata Płoszaj-Witkowska z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Hortiterapia nie jest jeszcze powszechnie znaną metodą wspomagającą leczenie, przez wielu lekarzy wciąż nieuznawaną, ale dzięki pracy naukowców zaczyna być zauważana i coraz bardziej doceniana. Podczas wykładów poruszone zostaną również tematy estetyzacji obszarów wiejskich i wyznaczania zbioru oraz pozbiorczego traktowania jabłek. Pszczelarzy i miłośników pszczół zapraszamy na konferencję której tematem przewodnim będą zagrożenia w polskim pszczelarstwie.

W tym roku odbędzie się piąta edycja Targów Leśnych „Las i My”. Z myślą o posiadaczach lasów organizujemy, wspólnie z RDLP w Białymstoku i Nadleśnictwem Rudka, jedno z największych w województwie wydarzeń związanych z gospodarką leśną. Przez dwa dni Szepietowo stanie się mekką dla leśników i właścicieli lasów prywatnych. To właśnie dla tych ostatnich przygotowana została konferencja pn. „Usługi leśne w lasach prywatnych”. Zwiedzający będą mogli obejrzeć ciekawe pokazy maszyn wielooperacyjnych, skosztować dziczyzny przyrządzonej przez znamienitego kucharza Grzegorza Russaka. Wśród atrakcji nie zabraknie również przeglądu sygnałów myśliwskich, pokazów sokolnictwa i cieszącej się ogromną popularnością sztafety drwali.

Na szepietowskich targach tradycyjnie zostanie przedstawiona bogata oferta produktu regionalnego i rękodzieła. Będzie można zasmakować w chlebie ze smalczykiem i popić domowym trunkiem.

Informacje dla wystawców

Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” Targi Leśne „Las i My”

7-8 października 2017 r.

PROGRAM

SOBOTA, 7 października

10.00 Otwarcie Targów (tereny wystawowe)

11.00 Konferencja: „Usługi leśne w lasach prywatnych” (budynek główny, sala nr 4)

– „Nadzór nad gospodarką w lasach prywatnych w Nadleśnictwie Rudka” – Sylwester Kowalczuk, Nadleśnictwo Rudka

– „Możliwości i ograniczenia świadczenia usług leśnych w lasach prywatnych” – Kazimierz Antowski, Polski Związek Zrzeszeń Leśnych; Włodzimierz Pędziwiatr, Podlaskie Stowarzyszenie Właścicieli Lasów Prywatnych

– „Zakłady Usług Leśnych, a lasy prywatne” – potencjał ludzki i sprzętowy polskich przedsiębiorców leśnych w kontekście jego wykorzystania przez prywatnych właścicieli
lasów” – Rafał Jajor, Nowa Gazeta Leśna

– „Rynek usług leśnych w lasach prywatnych” – Piotr Gołos, Instytut Badawczy Leśnictwa

NIEDZIELA, 8 października

10.00 Sztafeta Drwali

10.00 Konferencja: „Współczesne zagrożenia w polskim pszczelarstwie” – Mariusz Chachuła, Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli (ośrodek szkoleniowy)

10.00 Wykład: „Wyznaczanie zbioru i traktowanie pozbiorcze jabłek” – Urszula Ogłozińska, Jumirpol (budynek główny, sala nr 4)

11.00 Wykład: „Terapia w ogrodzie” – Beata Płoszaj-Witkowska, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (budynek główny, sala nr 4)

12.00 Wykład: „Regionalizm i estetyzacja obszarów wiejskich” – Mariusz Antolak, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (budynek główny, sala nr 4)

12.30 Wręczenie odznaczeń państwowych
Rozstrzygnięcie konkursów: Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatsza oferta, Hit Targów Ogrodniczych, Hit Targów Leśnych „Las i My”
Ogłoszenie zwycięzców konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne

13.00 Ogłoszenie zwycięzców turnieju o „Srebrną Siekierę” Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka i Sztafety Drwali

W programie również:
Najnowsze technologie w leśnictwie; pokazy maszyn wielooperacyjnych; pokazy sokolnictwa (niedziela); doradztwo rolnicze i leśne; pokaz kulinarny Grzegorza Russaka z degustacją dziczyzny; pokaz królików rasowych; pokaz techniczny tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego; występy zespołów artystycznych;produkty regionalne i ekologiczne

Zwiedzanie stoisk, oferta targowa – godz. 9.00 – 16.00

 

Anna Kostro

St. spec. ds. promocji