Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Aktywna Kobieta – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Aktywna Kobieta


Artykuły w tej kategorii:

Print Friendly, PDF & Email

 

Z Prezesem Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich Aktywna Kobieta z Żarnowa (gmina Augustów), p. Katarzyną  Gregorowicz rozmawiają specjaliści PODR w Szepietowie.

Justyna Chomicz: Czy może Pani powiedzieć kilka słów o tym, skąd wziął się pomysł zorganizowania się w stowarzyszenie? Jakie były początki organizacji?

Początki naszych spotkań zapoczątkowane zostały przez uczestnictwo w szkoleniach i kursach dla społeczności wiejskich, organizowanych przez różne instytucje, w tym PODR Szepietowo. Dzięki Gminnemu Ośrodku Kultury w Żarnowie integrujemy się od dłuższego czasu, organizując wspólnie szereg naszych lokalnych imprez i konkursów. Natomiast formalne nasze istnienie datuje się od 2009 roku, kiedy to założyłyśmy Koło Gospodyń Wiejskich. W marcu ubiegłego roku zawiązałyśmy się w stowarzyszenie pod nazwą Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Aktywna Kobieta.

J.Ch.: Jak wskazuje sama nazwa, Państwa organizacja skupia głównie kobiety; co mogłaby Pani przekazać innym kobietom wiejskim z naszego regionu, aby podkreślić, iż warto działać w organizacji społecznej, jaka jest recepta na zachęcenie społeczności lokalnej do współpracy?

Moim zadaniem głównie na podkreślenie zasługuje „chęć” wspólnego spędzania czasu w gronie sąsiadów i bliskich osób. Pomoc naszym dzieciom w organizacji czasu wolnego w dni wolne od szkoły wpływa na poprawę ich wychowywania, uczy pracy w grupie, a przede wszystkim budzi w nich często iskierkę, która początkuje chęć społecznego działania. Większość z nas jest takiego zdania, że razem łatwiej, chętniej, przyjemniej spędza się czas, dzięki temu można zrobić wiele pożytecznych rzeczy, jak również nauczyć się nowych umiejętności. Poznać nowych ludzi, pogłębić swoje zainteresowania, jak również odkryć w sobie duszę artysty.

Tomasz Śnieciński: Gdzie odbywają się spotkania członkiń Stowarzyszenia, czy spotykacie się Państwo okazjonalnie, czy może regularnie? Jakie okoliczności są przyczynkiem Waszych spotkań?

Spotkania wszystkich członkiń odbywają się w naszej siedzibie w Gminnym Ośrodku Kultury w Żarnowie. Staramy się spotykać jak najczęściej. Mamy nawet zorganizowany 2 razy w tygodniu aerobik dla członków stowarzyszenia, a także naszej społeczności. Główne zebrania odbywają się 2 razy w miesiącu w piątki. Bardzo dobrze czujemy się w swoim towarzystwie, dlatego wiele spotkań odbywa się spontanicznie. Ze względu na różnorodne uroczystości i święta odbywające się w ciągu roku, a jest ich wiele, integrujemy się organizując: Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, festyny i dożynki, bale karnawałowe, Choinki, Andrzejki.

T.Ś.: Czy Stowarzyszenie podejmowało próby pisania projektów o unijne dofinansowanie swoich pomysłów, swoich inicjatyw? Jeśli tak, to z jakim skutkiem?

Ze względu na krótki okres działalności złożyłyśmy w partnerstwie z GOK Żarnowo do Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projekt pt. Zdobądź nowe umiejętności w Centrum Kultury Gminy Augustów. Zaplanowałyśmy realizację kursu garmażeryjno-masarskiego oraz cateringowego. Projekt przeszedł ocenę formalną i merytoryczną i prawdopodobnie zostanie przyjęty do realizacji.

J.Ch.: Czy może Pani opowiedzieć o inicjatywie, którą wspólnie zrealizowaliście, a z której jesteście najbardziej dumni i zadowoleni?

W poprzednim pytaniu wspomniałam o większości naszych zajęć, osiągnięć oraz dokonań. Naszą największą i najlepszą wspólną inicjatywą, z której jesteśmy zadowolone jest oczywiście organizacja i udział w festynach odbywających się w latach 2009, 2010 i 2011 w miesiącu lipcu. Najbardziej cieszą nas nasze miejscowe karnawałowe zabawy, a praca podczas ich organizacji daje nam dużo satysfakcji i przyjemności.

T.Ś.: Jak układa się Państwu współpraca z PODR w Szepietowie?, w jakich kwestiach Pani zdaniem potrzebne jest największe wsparcie doradcze?

Nasze kobiety brały udział w kursie „Animator kulturalny” i innych szkoleniach, organizowanych przez PODR. Z uwagi na ogrom pracy, nie jesteśmy w stanie na bieżąco śledzić ogłoszeń i naborów ogłaszanych konkursów, dlatego chciałybyśmy uzyskiwać informację o terminach i ogłoszeniach projektów. Oczywiście potrzebna jest nam pomoc w pisaniu i realizacji projektów. Interesuje nas ciągłe kształcenie naszych kobiet, więc chciałybyśmy brać większy udział w organizowanych kursach dla kobiet i innych działaniach związanych z prowadzeniem gospodarstwa.

J.Ch., T.Ś.: Dziękujemy za rozmowę.

 

Odnotowali: Justyna Chomicz, Tomasz Śnieciński

 

Galeria działalności Stowarzyszenia:

864_P3100190

864_P1110879

864_313

864_311

864_koraliki_ozdoby_jajek_019

864_koraliki_ozdoby_jajek_012

864_koraliki_ozdoby_jajek_029

864_P1120110