Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Ogrodnik terenów zieleni – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Ogrodnik terenów zieleni


Artykuły w tej kategorii:

Print Friendly, PDF & Email

Zakończyło się szkolenie „Ogrodnik terenów zieleni ” zorganizowane w ramach projektu „REORIENTACJA 2 – wsparcie doradcze i szkoleniowe dla osób odchodzących z rolnictwa”, trwające od 9 września do 3 października 2014 roku w Szkole Podstawowej w Niedźwiadnej, gm. Szczuczyn, pow. grajewski. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy nabyli nową wiedzę i umiejętności, a niektórzy otrzymali nawet propozycję pracy.

Zajęcia prowadzone były na bardzo wysokim, a jednocześnie bardzo przystępnym poziomie przez wykładowców z kilkuletnim stażem, prowadzących własną firmę. Wiedza zdobyta przez uczestników na zajęciach teoretycznych zaowocowała podczas zajęć praktycznych . Oprócz wiedzy teoretycznej z ogrodnictwa, sadownictwa, zielarstwa zdobyli wiedzę z doboru i uprawy roślin ozdobnych, a przede wszystkim z zasad projektowania.

Na ćwiczeniach mogli zaprojektować komputerowo swoje ogrody pod fachowym okiem wykładowców. Wspólnie sporządzili plan zagospodarowania placu zabaw dla dzieci w pobliskim Brzeźniu. Przez ostatnie 3 dni szkolenia wcielali projekt zagospodarowania placu w życie. Obok istniejących huśtawek, piaskownicy, altany i grilla „wyczarowywali” nowe opływowe kształty rabat i zielonych przestrzeni, sadzili żywopłot z pięknych „szmaragdów”, wymieniali ziemię, układali starobruk oddzielający rabaty od trawnika, sadzili krzewy, byliny, wykładali rabaty agrowłókniną, które pokryli na koniec korą lub gresem. W końcowym efekcie powstał pięknie zagospodarowany plac zabaw dla dzieci i wypoczynku dla starszych, wizytówka całej miejscowości.

Uczestnicy szkolenia byli wyjątkowo aktywni, ambitni i pracowici.

Przez te 10 dni szkolenia uczestnicy żartowali, że założą własną firmę konkurencyjną dla firmy, z której wykładali wykładowcy.

Szkolenie było współfinansowane ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

         

Ogrodnik 1a

Ogrodnik 2a

Ogrodnik 3a

Ogrodnik 4a

Ogrodnik 5a

Ogrodnik 6a

Ogrodnik 7a

Ogrodnik 8a

Ogrodnik 9a

 

 

     kapital

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

                                                                                                                          Jadwiga Mielczarek