Rolnicy i mieszkańcy wsi z terenu powiatu augustowskiego zainteresowani przetwórstwem oraz wyrobem produktów z mleka we własnym gospodarstwie mieli okazję uczestniczyć w seminarium wyjazdowym w dniu 13.06.2016 organizowanym w małej lokalnej serowarni znajdującej się w okolicach słynącego z sera i truskawek Korycina.
Celem seminarium było zapoznanie uczestników z przykładowym wyposażeniem oraz funkcjonowaniem małej wiejskiej serowarni prowadzonej w ramach działalności marginalnej lokalnej i ograniczonej (MLO) na poziomie gospodarstwa. Omawiane były również tematy dotyczące rozwiązań prawno-organizacyjnych związanych z wymaganiami higieniczno-sanitarnymi oraz wymogami projektu technologicznego na podstawie wizytowanej serowarni, w której odbywa się produkcja przetworów z mleka,.
Uczestnicy byli bardzo zadowoleni, z możliwości zdobycia nowych doświadczeń i uzyskanych informacji w praktyce. Taka wizyta pozwala poszerzyć wiedzę z tego zakresu, a także pomóc przy rozpoczynaniu własnej działalności.


Monika Brzostowska
St. specjalista ds. przedsiębiorczości, programów i projektów

Dzisiaj jest 22.02.2018 godz.
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie