Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnica działa aktywnie od czterech lat. Co roku organizowane są liczne i cykliczne imprezy dla lokalnej społeczności takie jak:
- Akcja sprzątania brzegów Narwi,
- Ognisko na powitanie wiosny,
- Festyn Rodzinny,
- Święto Pieczonego Ziemniaka,
- Wigilia.

W tym roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości Stowarzyszenie było współorganizatorem turnieju strzeleckiego dla mieszkańców Piątnicy i okolicznych miejscowości. Turniej został zorganizowany na terenie Strzelnicy Forty w Piątnicy. Cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział aż 74 pary. Każda para mogła się składać z osoby dorosłej i dziecka. Zawody były na wysokim poziomie, maksymalnie uzyskana punktacja to 90 punktów na 100 możliwych. Trzy pierwsze miejsca nagrodzone zostały pucharami. Najmłodszy uczestnik zawodów został nagrodzony specjalnym wyróżnieniem.
W ramach uroczystości stowarzyszenie zapewniło ,,żołnierski poczęstunek” dla wszystkich gości i uczestników zawodów. Godziny spędzone na świeżym powietrzu przy gorącej grochówce i bigosie upłynęły miło i przyjemnie.
Organizacja wydarzenia została współfinansowana przez Stowarzyszenie ,,Sąsiedzi’’, ze środków otrzymanych w ramach podziałania 19.4 ,,Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji’’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020’’.
Dzień 11 listopada dzięki zaangażowaniu wielu mieszkańców stał się okazją do miłego, patriotycznego i aktywnego spędzenia wolnego czasu całych rodzin i lokalnej społeczności.

 


Justyna Baczewska
Anna Barcicka
PZDR Łomża

Dzisiaj jest 20.04.2018 godz.
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie