Pod koniec sierpnia 2015 roku we wsi Jastrzębna Druga odbyła się  X edycja Festynu rodzinnego „Pożegnanie Lata” organizowanego przez mieszkańców wsi i członków Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga - Ostrowie we współpracy z Filią Biblioteki Publicznej w Jastrzębnej Drugiej. Największym atutem organizowanej imprezy było zaangażowanie lokalnej społeczności, integracja i wspólna radość całych rodzin i mieszkańców.

Dzień pełen atrakcji

Festyn rozpoczął się konkursami i zabawami dla dzieci do lat piętnastu. Następnie dokonano oficjalnego otwarcia festynu, w trakcie którego przedstawiono krótką historię miejscowości. Ważnym wydarzeniem było odsłonięcie i poświęcenie figurek znajdujących się przez szkołą w Jastrzębnej Drugiej. Po części oficjalnej mozna było poczęstowac się, najsłynniejszą w tym regionie, pyza  ziemniaczaną z mięsem i bigosem.
Szereg konkursów dla młodzieży i całych rodzin w przedziale od 16 do 100 lat odbyły się w drugiej części imprezy. Już tradycją stał się „Konkurs Sołtysa” polegający na rzucie przez mężczyzn butem filcowym do celu, zaś kobiety rzucały butem gumowym. Następnym konkursem był wyścig parami na deskach/nartach. Rzucano tez toporkiem do kłody drewna i rzutkami do tarczy. Tak radosny dzień zakończył się został dyskoteką, gdzie zagrał Zespół Młodzieżowy z Augustowa.

Zasługą udanej imprezy było zaangażowanie już po raz dziesiąty głównych organizatorów: Andrzej Trochimowicza, sołtysa wsi Jastrzębnej Drugiej i Jana Dunaj, Radnego Gminy Sztabin.

Justyna Chomicz

 

Dzisiaj jest 19.04.2018 godz.
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie