Stowarzyszenie "specjalne” Lokalna Grupa Działania „Brama Na Bagna” składa się z 5 gmin (Zawady, Rutki, Kołaki Kościelne, Zambrów, Szumowo), 11 organizacji społecznych oraz 21 osób fizycznych reprezentujących organizacje i instytucje nie posiadające osobowości prawnej.
Lokalna Grupa Działania "Brama na Bagna" działa w formie stowarzyszenia „specjalnego" utworzonego na bazie przepisów: Ustawy Prawo o stowarzyszeniach z 7 kwietnia 1989 r. oraz Ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z dnia 7 marca 2007 r. (art. 15). 
Misją LGD jest wieloaspektowe budowanie jakości życia mieszkańców obszaru LGD przy wykorzystaniu jego walorów przyrodniczo-środowiskowych. 
Do głównych celi strategicznych LGD Brama Na Bagna zaliczamy działania takie jak rewitalizacja i budowa przestrzeni publicznej, budowa systemu komunikacji społecznej, rozwój potencjału gospodarczego czy też aktywizację i integrację społeczności LGD dla działań prorozwojowych.
Brama Na Bagna rozpoczyna projekt współpracy "MOBI" - Mobilne Okno Blisko Informacji - internetowy serwis informacyjny na urządzenia mobilne. W projekcie udział brać będą Lokalne Grupy Działania z woj. podlaskiego w składzie: LGD Brama Na Bagna, LGD N.A.R.E.W, Fundacja Kraina Mlekiem Płynąca, LGD Sejneńszczyzna, LGD Szlak Tatarski oraz LGD Kraina Bobra.
Dzięki projektowi powstanie serwis informacyjny o lokalnych zasobach wykorzystywanych w turystyce i promocji regionalnej (dziedzictwo kulturowe, historia, przyroda, infrastruktura, aktywność lokalna) dedykowany na telefony komórkowe.
Powstanie serwis internetowy dostosowany do wyświetlania na ekranach telefonów komórkowych, korzystający z technologii gwarantującej szybkie ładowanie strony, mały transfer danych, a więc wygodny dostęp do informacji oraz zminimalizowane koszty korzystania dla użytkownika. ,,MOBI” jest projektem wzmacniającym tożsamość mieszkańców, promującym zasoby lokalne, podnoszącym wiedzę o historii regionu w celu budowy potencjału turystycznego obszaru LGD.
Projekt angażujący społeczności lokalne - samorządy wchodzące w skład partnerskich LGD, do akcji inwentaryzacji zasobów historycznych i kulturowych najbliższej okolicy.
W ramach projektu współpracy powstanie grupa paneli www w technologii mobilnej, tworząca spójny system prezentacji informacji całego obszaru wszystkich LGD będących realizatorami projektu.
Brama Na Bagna jest stowarzyszeniem rozwijającym się prężnie. Stowarzyszenie organizuje wiele akcji dzięki którym namawia społeczność do wspólnych działań. Brama na Bagna w dniu 14 lutego 2014 roku zaprasza do udziału w akcji ,, Kocham recykling’’. Do akcji włączyło się 70 miast w całej Polsce. W ramach akcji mieszkańcy będą zamieniać stare i zużyte baterie na lizaki - czerwone serca. Każdy z nas może wziąć udział w akcji !!!. Akcja potrwa do 20 lutego, jednak baterie będą zbierane non stop.
Środki przewidziane na konkursy w latach 2007-13 zostały rozdysponowane przez LGD na poziomie pow. 80 %.
Szczegółowe informacje na temat realizowanych projektów oraz akcji uzyskać można w siedzibie LGD "BRAMA NA BAGNA" mieszczącej się przy ul. Legionowej 9, 18-300 Zambrów, tel. 784 614 682 , fax: 86-271 15 74, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Biuro LGD czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 15:00 

 

Anna Rytelewska

Dzisiaj jest 19.04.2018 godz.
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie