Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Przeczytaj „Wiadomości Rolnicze” – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Przeczytaj „Wiadomości Rolnicze”


Print Friendly, PDF & Email

W najnowszym wydaniu „Wiadomości Rolniczych” piszemy m.in. o zmianach w harmonogramie tegorocznych naborów w ramach PROW na lata 2014-2020 oraz o opłacalności i uprawie prawie soi, o doświadczeniu z oxytree, a także o hodowli ślimaków. Ponadto porady technologiczne, ceny podstawowych środków do produkcji rolnej, porady ogrodnicze i przepisy kulinarne.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia nowy program pomocy z PROW 2014-2020. Do 22 listopada 2019 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą składać wnioski o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego. Nabory dotyczące nawodnienia w gospodarstwie rolnym będą ogłaszane cyklicznie. Więcej na ten temat na stronie 16.

Szanowni czytelnicy!

Miło mi poinformować, że „Wiadomości Rolnicze” zajęły drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie na „Najlepsze czasopismo periodyczne” wydawane przez ośrodki doradztwa rolniczego w kraju. Organizatorem konkursu jest: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu. Do konkursu przystąpiło 16 ośrodków.  W historii konkursu pięciokrotnie byliśmy najlepsi, siedmiokrotnie zdobyliśmy drugą lokatę, czterokrotnie zasłużyliśmy na trzecie miejsce, a sześciokrotnie komisja przyznała nam wyróżnienie. W sumie na 27 edycji konkursu, 22 razy zostaliśmy docenieni przez jury. Tak wysoka ocena pisma to zasługa autorów artykułów jak również  Czytelników, którzy oczekują od nas rzetelnych i przedstawionych w ciekawy sposób informacji. Cieszymy się z tak wysokiej lokaty, a Państwa zachęcamy do lektury. Możecie sprawdzić czy zasługujemy na nagrody. Swoimi opiniami na temat czasopisma możecie podzielić się z redakcją – czekamy na Wasze wypowiedzi.

Zachęcam do lektury pisma.

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna „Wiadomości Rolniczych”