Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Warsztaty polowe w powiecie sokólskim – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Warsztaty polowe w powiecie sokólskim


Artykuły w tej kategorii:

Print Friendly, PDF & Email

W gminach Szudziałowo i Krynki, gdzie uprawia się najwięcej rzepaku, w dniu 05.06.2017 r. zorganizowano warsztaty polowe pt. ,,Monitoring występowania zagrożeń agrofagami oraz progi szkodliwości w produkcji rzepaku”. W warsztatach uczestniczyło 10 rolników. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał Listę Zalecanych Odmian dla woj. podlaskiego na rok 2017 oraz informacje na temat progów szkodliwości najgroźniejszych agrofagów w uprawie rzepaku. Warsztaty przeprowadzili doradcy: Krzysztof Kulik – starszy specjalista ds. rzepaku (PODR w Szepietowie) i Dawid Kułakowski specjalista ds. produkcji roślinnej (PZDR w Sokółce).
Rzepak w tym roku przezimował dobrze o czym świadczy zagęszczenie łanu. Wystarczająca grubość pokrywy śnieżnej w trakcie zimy uchroniła rzepak przed negatywnym skutkiem wysokich spadków temperatury powietrza. W bieżącym roku mokra i zimna wiosna spowolniła wegetację roślin, co utrudniło wczesne zasilenie ich w azot, ale rzepak poradził sobie dobrze i zdążył w kolejnych miesiącach z nadrobieniem zaległości.
Warunki atmosferyczne podczas prowadzonych warsztatów nie rozpieszczały uczestników i utrudniały obserwacje. Był to pochmurny, deszczowy dzień a w takich warunkach trudno było zaobserwować występowanie szkodników. W wyniku przeprowadzonej lustracji na plantacji rzepaku, zaobserwowano żerowanie chowacza posobnika, a choroby i chwasty praktycznie nie występowały, tylko na skraju plantacji można było zaobserwować m.in.: chabry. Warsztaty polowe jako forma kształcenia została bardzo dobrze przyjęta przez uczestników, pozwoliła na wymianę doświadczeń rolników z doradcami oraz podniosła świadomość i umiejętność prawidłowego monitorowania, rozpoznawania i zwalczania agrofagów. Utrwaliła także zasady integrowanej ochrony roślin w uprawie rzepaku.

 

warsztaty rzepak 1

warsztaty rzepak 2

warsztaty rzepak 3

 

Dawid  Kułakowski