Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Bezpieczeństwo i technika stosowania środków ochrony roślin podstawą Integrowanej Produkcji Zbóż – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Bezpieczeństwo i technika stosowania środków ochrony roślin podstawą Integrowanej Produkcji Zbóż


Print Friendly, PDF & Email

           Wychodząc naprzeciw rzeczywistości, jaką nakłada od 1 stycznia 2014 roku obligatoryjny obowiązek przestrzegania zasad Integrowanej Ochrony roślin, która jest zasadniczym elementem Integrowanej Produkcji  Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował  konferencję pt. Bezpieczeństwo i technika stosowania środków ochrony roślin podstawą Integrowanej Produkcji Zbóż. Konferencja odbyła się w siedzibie PODR w Szepietowie 20 03 2013r.

        Produkcja zdrowej żywności  ma coraz większe znaczenie, z czego zdaje sobie sprawę szerokie grono rolników i przetwórców przemysłu spożywczego. Tylko z odpowiedniego ziarna uzyskamy dobrej jakości mąkę, która z kolei posłuży jako surowiec do wypieku smacznego i zdrowego chleba, czy też wyprodukowania dobrego makaronu. Dobra jakość ziarna zbóż, to też wyższa cena dla rolnika, i wysoka jakość finalnego produktu, a co za tym idzie zadowolenie ze strony konsumenta. Jako że temat jest bardzo szeroki i wymagający na konferencji skoncentrowano się głównie na  problemie techniki  bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin oraz ich doboru co stanowi podstawę Integrowanej Ochrony. 

             Dwudziestego marca 2013 roku o godzinie 1020   z niewielkim opóźnieniem na skutek niespodziewanego kontrataku zimy, który  sprawił kłopoty z dojazdem zaproszonym gościom rozpoczęła się konferencja, podczas której  pierwszy wykład  dotyczący zasad ochrony roślin i bezpiecznego stosowania pestycydów  wygłosił przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju wsi Pan Rafał Kołodziejczyk.  Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem licznie zgromadzonej na sali rzeszy rolników i przedstawicieli instytucji z otoczenia rolnictwa.

            Kolejna część konferencji to przede wszystkim pełne pasji wystąpienie mgr inż. Eugeniusza Tadela kierownika Centrum Szkoleniowego Techniki Ochrony Roślin w Tarnowie , który w ciekawych i zajmujących słowach opowiedział o racjonalnej technice ochrony roślin w Integrowanej Produkcji. Podczas drugiej części wystąpienia Pan Tadel  dokonał symulacji stosowania cieczy użytkowej w warunkach laboratoryjnych  za pomocą  komputerowo sterowanych modeli, podczas której w praktyce zaprezentował różnice pomiędzy rodzajami, typami, a nawet markami dysz opryskiwaczy dostępnymi na naszym rynku i w praktyce  pokazał różne systemy ograniczające znoszenie cieczy roboczej łącznie z najnowszymi trendami jakie pojawiają się w najnowocześniejszych opryskiwaczach w praktyce rolniczej.

            W przerwach pomiędzy wykładami zaproszonych prelegentów przedstawiciele firmy Syngenta przedstawili propozycję kompleksowej ochrony zbóż  oraz sposoby odchwaszczania kukurydzy, a także swoją ofertę nasienną na rok 2013.

             Na zakończenie kilka słów o nawożeniu mineralnym i dolistnym powiedzieli przedstawiciele firmy Agroconsult oraz Paweł Grzegrzółka przedstawiciel renomowanej na polskim rynku firmy Ekoplon SA  sprzedającej nawozy dolistne.

            Andrzej Markowski