Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Podlaskie „Perły” w Poznaniu – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Podlaskie „Perły” w Poznaniu


Print Friendly, PDF & Email

Kulinaria naszego regionu budzą zainteresowanie nie tylko wśród turystów i osób odwiedzających podlaskie. Ich wysoką jakość i niepowtarzalny smak doceniła również Kapituła konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo, nagradzając wyjątkowe produkty statuetkami Perły.

Jak co roku, tak i teraz w Poznaniu, 24 września, podczas Targów Polagra Food, odbyło się uroczyste wręczenie statuetek Perła 2017. Nagrodzone podlaskie produkty i ich wytwórcy to:

  • kiełbasa biebrzańska palcówka – Małgorzaty Wojtach, Masarnia Biebrzańskie Smaki z powiatu monieckiego;
  • szynka ze słoninką- Grażyny Putkowskiej, „Dażynka” Nadbużańskie Smaki z powiatu siemiatyckiego;
  • chleb razowy – Władysława Gryki, gospodarstwo agroturystyczne, z powiatu hajnowskiego;
  • ciastka siemiatyckie – Jolanty i Romana Posławskich, Zakład Cukierniczy z powiatu siemiatyckiego;
  • mielnicki korowaj weselny – Heleny Datczuk z powiatu siemiatyckiego

Taka ilość (aż 5), przyznanych nagród jest wyjątkowa, bowiem dotychczas najwięcej Pereł nasze produkty otrzymały w 2015 r (cztery). Tegoroczną uroczystość poprowadziła Izabela Byszewska, Prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, a Jan Zwoliński, z-ca Prezesa PIPRiL, opatrzył „smakowitym” komentarzem każdy nagradzany produkt. Statuetki wręczał laureatom Jacek Bogucki – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, w ramach promocji produktu regionalnego, zorganizował wyjazd na tę uroczystość, umożliwiając tym samym osobom nagrodzonym osobiste odebranie tych wyjątkowych statuetek.

DSC 0050Nagrodzone produkty

DSC 0120Laureaci z województwa podlaskiego

DSC 0197Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wśród lauraetów z województwa podlaskiego

DSC 0190

Joanna Czarkowska