Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Podlaska Agroliga 2014 – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Podlaska Agroliga 2014


Print Friendly, PDF & Email

Uroczysta gala konkursu Podlaska Agroliga odbyła się 10 lipca w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Tytuł Mistrza Podlaskiej Agroligii w kategorii Rolnicy zdobyli Grażyna i Dariusz Putkowscy z miejscowości Rotki, gm. Drohiczyn, pow. siemiatycki. Natomiast firma PHU „GAMA” Szepietowscy sp. j. z Wysokiego Mazowieckiego zdobyła tytuł Mistrza Podlaskiej AgroLigi w kategorii Firma.

logo ksow 495 

Konkurs co roku wyłania liderów agrobiznesu w kategorii gospodarstwa rolne i przedsiębiorstwa. W tegorocznej edycji wzięło udział dwanaście gospodarstw i dwie firmy. O tytuł mistrza ubiegały się gospodarstwa i firmy z dokończonymi inwestycjami, rentowne, wyróżniające się wysoką efektywnością produkcji w skali województwa i kraju.

Tytuł najlepszych rolników otrzymali Grażyna i Dariusz Putkowscy z miejscowości Rotki w gminie Drohiczyn. Małżeństwo prowadzi ponad 43-hekatore gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję mleka wysokiej jakości. Roczna sprzedaż mleka wynosi 240 tys. litrów. Z powodzeniem podejmują nowe wyzwania. Uruchomili działalność przetwórczą na bazie gospodarstwa. Obecnie produkują tradycyjne, mięsne wyroby wędliniarskie i przetwarzają mleko.

Mistrzem wśród firm została firma PHU „GAMA” Szepietowscy sp. j. z Wysokiego Mazowieckiego. Firma zajmuje się na wyposażeniem obór i kompleksową obsługą gospodarstw rolnych specjalizujących się w produkcji mleka. Rozwój firmy postępuję w kierunku wprowadzenia na rynek nowoczesnych, zautomatyzowanych technik w produkcji zwierzęcej. Oprócz maszyn rolniczych i rządzeń do produkcji zwierzęcej, firma proponuje swoim klientom świetliki o lekkiej konstrukcji i okna przesuwane wykonane z poliwęglanu.

Uroczysta Gala Podlaskiej Agroligi była uwieńczeniem ciężkiej pracy rolników i przedsiębiorców biorących udział w konkursie. Trofea i dyplomy wręczyli Wojciech Dzierzgowski wicewojewoda podlaski, Walenty Korycki wicemarszałek województwa podlaskiego, Ewa Kulikowska dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Jan Zalewski dyrektor PODR w Szepietowie wraz z zastępcą Markiem Skarżyńskim. Wysiłki finalistów doceniły również instytucje związane z rolnikami, przedstawiciele samorządów oraz firmy współpracujące z laureatami.

   
   
   
   
   
   
   

Finał Agroligi uświetnił występ Szkoły Tańca „KADRYL” Justyna&Gracjan z Białegostoku i koncert skrzypcowy Marcina Roszkowskiego.

Mistrzowie Podlaskiej Agroligi wezmą udział w finałach krajowych konkursu, który organizowany jest przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP, we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub, zrzeszającym wielu laureatów AgroLigi z poprzednich lat.

Seminarium podsumowujące konkurs Podlaska Agroliga 2014 było współfinansowane ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

                                                                      

Laureaci konkursu Podlaska Agroliga 2014

Kategoria rolnicy

  • Mistrz Podlaskiej Agroligi 2014 – Grażyna i Dariusz Putkowscy, zam. Rotki, gm. Drohiczyn, pow. siemiatycki
  • I Wicemistrz Podlaskiej Agroligi 2014 – Bożena i Adam Aramowiczowie, zam. Piątak, gm. Suchowola, pow. sokólski
  • II Wicemistrz Podlaskiej Agroligi 2014 – Bogusław Tyczkowski, zam. Półkoty, gm. Sejny, pow. sejneński

Laureaci Podlaskiej Agroligi 2014

– Lida i Marek Wiszniewscy, zam. Janówka, gm. Augustów, pow. augustowski

– Zbigniew i Janusz Jabłonowscy, zam. Bokiny, gm. Łapy, pow. białostocki

– Ewa i Piotr Nazarko, zam. Sielc, gm. Boćki, pow. bielski

– Aldona i Antoni Kiełczewscy, zam. Słucz, gm. Radziłów, pow. grajewski

– Bożena i Marek Dmitrukowie, zam. Kuraszewo, gm. Czyże, pow. hajnowski

– Iwona i Kamil Mieczkowscy, zam. Filipki Duże, gm. Kolno, pow. kolneński

– Bożena i Wiesław Czajkowscy, zam. Dębina, gm. Krypno, pow. moniecki

– Sylwia i Paweł Sobolewscy, zam. Wasilówka, gm. Raczki, pow. suwalski

– Agata i Michał Zienkiewiczowie, zam. Mężenin, gm. Rutki, pow. zambrowski

Kategoria firmy

  • Mistrz Podlaskiej Agroligi 2014 – P.H.U. „GAMA” Szepietowscy sp. j., ul. Przemysłowa 5, 18-200,Wysokie Mazowieckie
  • Wicemistrz Podlaskiej Agroligi 2014 – PHU Marpasz Marek Zabielski, Korytki 6, gm. Jedwabne, pow. łomżyński

 Katarzyna Jamiołkowska