Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

O czym przeczytasz w listopadowych „Wiadomościach Rolniczych” – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

O czym przeczytasz w listopadowych „Wiadomościach Rolniczych”


Print Friendly, PDF & Email

Piszemy m.in. jak pozyskać fundusze na prowadzenie rolniczego handlu detalicznego, o terminach stosowanie nawozów na gruntach ornych w sytuacji braku możliwości dokonania zbiorów lub nawożenia z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe, o uprawie oxytree na Podlasiu i ekologicznych paszach.

Przeczytacie także o Jesiennych Targach Ogrodniczych, które odbyły się w PODR Szepietowo na początku października i  o tych, którzy z Szepietowa wyjechali nagrodzeni pucharami za „Najatrakcyjniejsze stoisko”, „Najbogatszą ofertę” i „Hit Targów”.

Poznajcie podlaskie przysmaki, nagrodzone prestiżową nagrodą „Perła”, którą w Poznaniu wręczył Jan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Również w Poznaniu, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Olendach, odebrały gratulacje za czwarte miejsce w konkursie „Bitwa Regionów”. W Warszawie uhonorowano laureatów konkursu „Kwatery na medal” – nagrodzono aż sześciu właścicieli gospodarstw agroturystycznych z województwa podlaskiego. Również rolnicy prowadzący gospodarstwa ekologiczne poddali się ocenie konkursowej  – o tych sukcesach podlaskich rolników i przedsiębiorców przeczytacie w tym wydaniu miesięcznika.

Przeczytajcie o niezwykłych, młodych ludziach, którzy przyjechali z dużego miasta na podlaską wieś, gdzie prowadzą gospodarstwo agroturystyczne pod nazwą  „Chata na Wschodzie”.

Polecamy też przepisy kulinarne naszych Czytelników – wszystkie są pyszne, a na dodatek proste w przygotowaniu.

Zachęcamy do kontaktu z redakcją – w przyszłym roku będziemy obchodzić jubileusz 30-lecia „Wiadomości Rolniczych”. Podzielcie się z nami wspomnieniami i uwagami dotyczącymi naszej gazety – najciekawsze listy opublikujemy w następnym wydaniu „Wiadomości Rolniczych”.

Życzę miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna „Wiadomości Rolniczych”